Środowisko

Teledysk "Nie Dokarmiaj Smoga"

Zobaczcie teledysk i utwór promujący kampanię "Nie Dokarmiaj Smoga".

Po miesiącach przygotowań w poniedziałek 6 listopada ruszyła oficjalnie kampania obywatelska wspierana przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Pszczyńskie Centrum Kultury i Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej.
Pierwsze prace nad kształtem kampanii rozpoczęły się na przełomie marca i kwietnia. Jej pomysłodawcą jest Aleksandra Antes-Szewczyk, mieszkanka jednego z pszczyńskich osiedli. Finał działań nastąpił w poniedziałkowe przed południe 6 listopada, kiedy to odbyła się konferencja prasowa na której został zaprezentowany teledysk i utwór promujący kampanię. Został również przedstawiony zespół złożony z uczniów gimnazjum nr 1, który wykorzystując swoje możliwości, będzie wspierać projekt używając do tego narzędzi nowych mediów. Utwór oraz teledysk powstał dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji m.in. Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego, Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej i Pszczyńskiego Centrum Kultury. W teledysku wystąpili członkowie chóru Per Spasso z POPP, grupy teatralnej kÓrtyna z POPP oraz zaproszeni goście.

Muzyka i słowa - Łukasz Sojka
Aranżacja / instrumenty klawiszowe - Paweł Kukla
Wokaliści - Monika Mendrok-Mika i Tomasz Bek-on Bernacki oraz chór młodzieżowy
Per Spasso pod dyrekcją Katarzyny Machnik
Bas - Wojciech Chrobak
Perkusja - Kajetan Adamczyk
Trąbka - Mateusz Wachatarczyk
Saksofon - Bartek Banasik
Nagranie - Bartosz Góra i Marcin Piekło
Miks i mastering - Bartosz Góra
Nagrań dokonano w studio heavens
Realizacja video -Arkadiusz Rakowski
Na podstawie koncepcji Wojciecha Jakubca

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, st. 1.

Nowe nasadzenia z okazji Światowego Dnia Drzewa

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji, starosta Grzegorz Wanot z dyrekcją szpitala i społecznikami w zakątku terapeutycznym Szpitala Joannitas w Pszczynie posadzili nowe drzewa.