Uwaga! Zanieczyszczone powietrze
W godzinach wieczornych i nocnych w dniach 17-19.11.2017 r. jednogodzinne stężenia pyłu zawieszonego PM10 na obszarze rybnicko-pszczyńskim oraz w dolinach beskidzkich, mogą przekraczać poziom 200 μg/m3.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach przekazał informację o prognozowanej jakości powietrza, przygotowaną przez Zakład Modelowania Zanieczyszczeń Powietrza IMGW-PIB z siedzibą w Katowicach w oparciu o prognozę pogody Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB oraz po dokonaniu analizy dostępnych informacji meteorologicznych.
Wynika z niej, że w piątek, 17 listopada na obszarze północnym województwa jakość powietrza będzie dobra; warunki sprzyjające do wszelkich aktywności na wolnym powietrzu, bez ograniczeń; ze względu na poziom pyłu zawieszonego na obszarze centralnym i bielsko-cieszyńskim, a także w Częstochowie i Bielsku-Białej, jakość powietrza będzie umiarkowana; warunki umiarkowane do aktywności na wolnym powietrzu, natomiast na obszarze rybnicko-pszczyńskim i w dolinach beskidzkich, jakość powietrza będzie dostateczna; należy rozważyć ograniczenie aktywności na wolnym powietrzu; zanieczyszczenie powietrza stanowi zagrożenie dla zdrowia osób chorych, osób starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci.
W sobotę, 18 listopada w Częstochowie jakość powietrza będzie dobra; ze względu na poziom pyłu zawieszonego na obszarze rybnicko-pszczyńskim jakość powietrza będzie dostateczna, natomiast na pozostałym obszarze województwa śląskiego jakość powietrza będzie umiarkowana.
W niedzielę, 19 listopada na obszarze północnym województwa oraz w Częstochowie, jakość powietrza będzie dobra; ze względu na poziom pyłu zawieszonego na obszarze rybnicko-pszczyńskim i w dolinach beskidzkich, jakość powietrza będzie dostateczna, natomiast na pozostałym obszarze województwa śląskiego jakość powietrza będzie umiarkowana.
W godzinach wieczornych i nocnych w dniach 17-19.11.2017 r. jednogodzinne stężenia pyłu zawieszonego PM10 na obszarze rybnicko-pszczyńskim oraz w dolinach beskidzkich, mogą przekraczać poziom 200 μg/m3.
Do pobrania: Informacja WIOŚ 17.11, format pliku: DOC, rozmiar: 321.5 KB