Środowisko

Ostrzeżenie hydrologiczne

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia hydrologiczne o wezbraniu z przekroczeniem stanów alarmowych, stopnia 3.

Ostrzeżenie hydrologiczne nr: 423

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych

Stopień: 3

Ważność: od godz. 11:00 dnia 16.09.2024 do godz. 11:00 dnia 17.09.2024

Obszar: Zlewnia Małej Wisły, Brynicy, Soły od kaskady zbiorników do ujścia i przyrzecze Wisły (małopolskie, śląskie)

Przebieg: w związku z trwającym spływem wód opadowych, prognozowanymi opadami deszczu oraz pracą zbiorników, lokalnie na rzekach spodziewane są dalsze wzrosty poziomu wody przy przekroczonych stanach alarmowych i ostrzegawczych. Punktowo istnieje możliwość ponownych przekroczeń stanów umownych

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: w przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska ostrzeżenie może ulec zmianie

Plik do pobrania
16.09.2024 Ostrzeżenie hydro nr 423 zlewnia Małej Wisły, Brynicy, Soły - st. 3, format pliku: PDF, rozmiar: 217.08 KB

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, st. 1.

Nowe nasadzenia z okazji Światowego Dnia Drzewa

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji, starosta Grzegorz Wanot z dyrekcją szpitala i społecznikami w zakątku terapeutycznym Szpitala Joannitas w Pszczynie posadzili nowe drzewa.