Święto fryzjerstwa w "Samochodówce"

21 maja odbył się VI Powiatowy Konkurs Fryzjerski połączony z I Świętem Fryzjerstwa. Do udziału w zmaganiach konkursowych zgłosiło się osiem uczennic. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fryzury inspirowanej dowolną porą roku. Na ocenę jury wpływ miał całościowy wizerunek modelki, czyli fryzura oraz wcześniej przygotowany makijaż i strój.

konkurs fryzjerski

Jury tegorocznego p konkursu prace oceniało w składzie:

DOROTA WÓJCIK doradca handlowy firmy WELLA,

MARIUSZ PUCHAŁKA twórca marki Puchałka Hair Academy,

TOMASZ SOBOCIK wicemistrz Polski we fryzjerstwie męskim,

MATEUSZ LIBERA absolwent naszej szkoły, właściciel salonu fryzjerskiego.

Podczas zmagań konkursowych Tomasz Sobocik wykonał pokaz fryzjerski wykonując fryzurę, dzięki której został wicemistrzem Polski fryzjerstwa męskiego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najlepszy sprzęt fryzjerski oraz zadać pytania dotyczące udziału w mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach świata, do których pan Tomasz właśnie się przygotowuje. Spotkanie było dla młodzieży bardzo ciekawym doświadczeniem. W trakcie imprezy został również na scenie zaprezentowany pokaz taneczno- fryzjerski przygotowany prze uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Józefy Waliczek.

Po zakończonych zmaganiach konkursowych Jury przyznało nagrody następującym uczestniczkom:
miejsce I - Justyna Dzida
miejsce II- Marta Malcharek
miejsce III-Katarzyna Mandla

Uczestniczka Justyna Dzida otrzymała również nagrodę publiczności oraz nagrodę specjalną ufundowaną przez Mateusz Liberę.

Bardzo dziękujemy za udział w uroczystości wszystkim uczestniczkom,zaproszonym gościom oraz wszystkim tym dzięki którym impreza mogła się odbyć.

(źródło: PZS nr 1)