Kulinarna „Bitwa Regionów” Kół Gospodyń Wiejskich
Trwa przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”.

Idea przedsięwzięcia
Każdy region naszego kraju posiada swoją tradycję kulinarną i z myślą o kultywowaniu tych tradycji został stworzony konkurs, którego celem jest zaprezentowanie przez uczestników potraw regionalnych, związanych z obszarem działalności danego koła.
Konkurs dedykowany jest Kołom Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeniom skupiającym kobiety z terenów wiejskich. Przedsięwzięcie pomaga także w realizacji ich celów statutowych, którymi są m.in.:
- promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych,
- działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych,
- rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej,
- upowszechnianie i rozwój form współdziałania oraz gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych.
Etapy konkursu
W tym roku konkurs będzie przebiegał w trzech etapach. Zaplanowano łącznie 257 wydarzeń, w tym 240 powiatowych, 16 wojewódzkich i 1 ogólnopolski finał. W trakcie wszystkich wydarzeń KGW zaprezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy będą je oceniać według kryteriów wskazanych w regulaminie.
Etap I - wszystkie KGW, które prawidłowo prześlą zgłoszenie online, wezmą udział w powiatowych piknikach z Produktem Polskim.
Etap II - 10 KGW, które zdobędą najwyższą liczbę punktów w danym województwie, zostaną zaproszone do udziału w półfinałach wojewódzkich.
Etap III - 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego .
Jak się zgłosić?
Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału drogą elektroniczną poprzez formularz zgłoszeniowy otwiera się w nowym oknie. Pod wskazanym adresem można również znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat konkursu wraz z regulaminem. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja.
Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
(źródło: Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi)
Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego