Plan pracy Komisji Branżowych Rady Powiatu Pszczyńskiego

Harmonogram posiedzeń na miesiąc styczeń 2008 roku.

I. KOMISJA SAMORZĄDNOŚCI, PROMOCJ ROZWOJU POWIATU

Przewodniczący Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu Zbigniew Łebecki zawiadamia, że w dniu 7 stycznia 2008 r. o godz. 14 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Tematem posiedzenia będzie opracowanie i zatwierdzenie planu pracy Komisji na rok 2008, sprawozdania z pracy Komisji w rokbiegłym, działalność Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Pszczynie w rokbiegłym oraz sformułowanie opin do projektu budżetu Powiatu Pszczyńskiego na rok 2008.

Przewodniczący Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu Zbigniew Łebecki zawiadamia, że w dniu 21 stycznia 2008 r. o godz. 14 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Tematem posiedzenia będzie działalność Powiatowego Urzędy Pracy w Pszczynie w rokbiegłym.

. KOMISJA GOSPODARKI, ROLNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA

Przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Stanisław Mazurczyk zawiadamia, że w dniu 9 stycznia 2008 r. o godz.13 00 odbędzie się posiedzenia Komisji w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Celem posiedzenia będzie zatwierdzenie planu pracy Komisji na rok 2008 oraz sprawozdania z pracy Komisji w rokbiegłym.

Przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Stanisław Mazurczyk zawiadamia, że w dniu 30 stycznia 2008 r. o godz.13 00 odbędzie się posiedzenia Komisji w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Celem posiedzenia będzie problematyka bezrobocia w powiecie pszczyńskim oraz możliwości przeciwdziałania temu zjawisku.

I. KOMISJA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ

Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej Bogumiła Maria Boba zawiadamia, że posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 7 stycznia 2008 r. o godz. 12 00 w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Przedmiotem posiedzenia będzie zatwierdzenie planu pracy Komisji na rok 2008, sprawozdania z pracy Komisji w rokbiegłym oraz sformułowanie opin do projektu budżetu Powiatu Pszczyńskiego na rok 2008.

IV. KOMISJA EDUKACJI, KULTURY I SPORTU

Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Józef Pabin zawiadamia, że najbliższe posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 11 stycznia 2008 r. o godz. 13 00 w budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Porządek posiedzenia przewiduje zatwierdzenie planu pracy Komisji na rok 2008, sprawozdania z pracy Komisji w rokbiegłym oraz sformułowanie opin do projektu budżetu Powiatu Pszczyńskiego na rok 2008.

Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Józef Pabin zawiadamia, że najbliższe posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 22 stycznia 2008 r. o godz. 13 00 w budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Porządek posiedzenia przewiduje analizę pracy Zespołu Szkół Nr 3 Specjalnych w Pszczynie - komisja wyjazdowa.

V. KOMISJA FINANSÓW

Przewodniczący Komisji Finansów Józef Czysz zawiadamia, że w dniu 10 stycznia 2008 r. o godz. 14 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Porządek posiedzenia przewiduje sformułowanie opin do projektu budżetu Powiatu Pszczyńskiego na rok 2008.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.