Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

Poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży

Od 1 grudnia 2021 roku SZOZ „Hipokrates” prowadzić będzie na terenie powiatu pszczyńskiego Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej Dla Dzieci i Młodzieży - I poziom referencyjny w ramach nowego systemu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Poradnia znajdować będzie się w budynku S.P.U.H ODNOWA przy ul. Zdrojowej 65 w Pszczynie. Placówka świadczyć będzie usługi wsparcia psychologicznego i psychoterapeutycznego skierowane do dzieci, młodzieży i ich rodziców. Jej podopiecznymi będą osoby doświadczające kryzysu psychologicznego, zaburzeń psychicznych oraz innych problemów związanych z nieprawidłowym rozwojem (w tym również dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi). Specjaliści podejmą się kompleksowej diagnozy psycho-pedagogicznej problemu, a następnie zaplanują i przeprowadzą proces wsparcia psychoterapeutycznego.

Wsparcie to będzie mogło się odbywać również w najbliższym środowisku pacjentów (w tym domowym i szkolnym).

Kadra ośrodka to doświadczeni w pracy z dziećmi i młodzieżą psycholodzy,
psychoterapeuci oraz terapeuci środowiskowi.

Trwają zapisy osób chętnych do uzyskania pomocy. Telefon do poradni czynny jest od wtorku do czwartku w godzinach od 7.30 do 18.00, w poniedziałek i piątek od 7.30 do 15.00 numery telefonów: 781 901 010, 32 210 38 80, 32 210 30 31.

Pomoc jest bezpłatna i udzielana w ramach kontraktu z NFZ.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Przedsiębiorczość

    Praca dla młodych. Pracodawco, możesz zgłosić propozycję zatrudnienia

    12 czerwca odbędzie się Kiermasz Pracy Wakacyjnej, którego organizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie. Młodzi ludzie po raz piąty skorzystają z wydarzenia, by znaleźć odpowiednią ofertę pracy na lato. Pracodawcy mogą zgłaszać propozycje wakacyjnego zatrudnienia do piątku 6 czerwca.

  • Zdrowie

    Terapia daremna - bezmiar cierpienia

    26 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbył się wykład „Zapobieganie terapii daremnej w szpitalu”. Prelegentem był dr n. med. Jacek Górka, ceniony internista i anestezjolog Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie oraz współautor wytycznych dot. terapii daremnej.