Z prac Rady Powiatu Pszczyńskiego

Obwieszczenie Przewodniczącego Rady Powiatu Pszczyńskiego na XVI sesję Rady Powiatu

Zawiadamiam mieszkańców Powiatu, iż w dniu 20 lutego 2008r o godz. 1300
w sali sesyjnej Rady Powiatu – budynek Starostwa Powiatowego w Pszczynie, ul. 3 Maja 10 odbędzie się sesja zwyczajna Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Porządek obrad sesji:
1. Otwarcie obrad i stwierdzenie wymaganego kworum.
2. Przyjęcie protokołu z sesji z dnia 16 stycznia 2008 r.
3. Sprawozdanie Starosty z pracy Zarządu w okresie między sesjami.
4. Interpelacje i zapytania radnych.

5. Rozpatrzenie sprawozdania z działalności Powiatowego Rzecznika Konsumentów
1) wystąpienie Powiatowego Rzecznika Konsumentów,
2) opinia Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu,
3) dyskusja,
4) podjęcie uchwały. 6.Rozpatrzenie sprawozdania z działalności Powiatowego Urzędu Pracy
1) wystąpienie Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy,
2) opinia Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu,
3) dyskusja.

7. Rozpatrzenie projektów uchwał oraz podjęcie uchwał w sprawach:
1) przyjęcia planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński oraz ustalenia kwoty dofinansowania opłat za kształcenie pobierane przez szkoły wyższe i zakłady kształcenia nauczycieli w 2008 roku,
2) zmian budżetu Powiatu Pszczyńskiego na 2008 rok,
3) zmian w uchwale w sprawie budżetu Powiatu Pszczyńskiego na 2008 rok,
4) zmiany uchwały Nr XIX/108/2000 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 24 maja 2000 r. w sprawie ustalenia stawek bazowych czynszu lokali użytkowych w obiektach stanowiących własność Powiatu Pszczyńskiego,
5) poparcia starań mieszkańców i władz Gminy Suszec o przebudowę drogi wojewódzkiej DW 935 wraz z budową chodnika
6) poparcia działań Zespołu Opieki Zdrowotnej w Pszczynie o udzielenie ulg w podatku od nieruchomości,
7) powierzenia Województwu Kujawsko-Pomorskiemu prowadzenia zadań Powiatu Pszczyńskiego z zakresu edukacji publicznej.

8. Wniosk oświadczenia radnych.
9. Odpowiedzi na interpelacje.
10. Informacje bieżące.
11. Zamknięcie obrad.

Przewodniczący Rady
I kadencji
Eugeniusz Pająk

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.