Harmonogram prac Komisji Rady Powiatu w miesiącu marcu 2008 r.

Plan posiedzeń Komisji Branżowych Rady Powiatu w miesiaću marcu 2008 r.

I. KOMISJA SAMORZĄDNOŚCI, PROMOCJ ROZWOJU POWIATU
Przewodniczący Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu Zbigniew Łebecki zawiadamia, że w dniu 10 marca 2008 r. o godz. 12 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w sali nr 44 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Tematem posiedzenia będzie spotkanie z przedstawicielami gmin powiatu pszczyńskiego w zakresie wspólnej polityki bezpieczeństwa.

Przewodniczący Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu Zbigniew Łebecki zawiadamia, że w dniu 17 marca 2008 r. o godz. 14 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie..
Tematem posiedzenia będzie spotkanie z przedstawicielami mediów na temat promocji Ziemi Pszczyńskiej.

. KOMISJA GOSPODARKI, ROLNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA

Przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Stanisław Mazurczyk zawiadamia, że w dniu 12 marca 2008 r. o godz.13 00 odbędzie się posiedzenia Komisji w sali nr 44 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Tematem posiedzenia będzie omówienie problemów związanych z komunikacją ponadlokalną w oparciu o opracowanie „Analiza sytuacji rynkowej w zakresie regularnego przewozu osób lin komunikacyjnych przez powiat pszczyński”.

Przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Stanisław Mazurczyk zawiadamia, że w dniu 26 marca 2008 r. o godz.13 00 odbędzie się posiedzenia Komisji w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Tematem posiedzenia będzie opracowanie ostatecznych wniosków i propozycji poprawiających funkcjonowanie komunikacji ponadlokalnej z uwzględnieniem „Analizy komunikacyjnej …”

I. KOMISJA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ

Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej Bogumiła Maria Boba zawiadamia, że posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 17 marca 2008 r. o godz. 12 00 w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Przedmiotem posiedzenia będzie omówienie systemu pracy w Szpitalu Powiatowym wg zasad unijnych i aktualnej sytuacji finansowej ZOZ w Pszczynie.

IV. KOMISJA EDUKACJI, KULTURY I SPORTU

Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Józef Pabin zawiadamia, że najbliższe posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 11 marca 2008 r. o godz. 13 00 w siedzibie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pszczynie, celem omówienia zajęć sportowych i kultury w tej placówce.

Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Józef Pabin zawiadamia, że kolejne posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 25 marca 2008 r. o godz. 13 00 w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Porządek posiedzenia przewiduje analizę realizacji zadań Powiatu związanych
z kulturą.

V. KOMISJA FINANSÓW

Przewodniczący Komisji Finansów Józef Czysz zawiadamia, że w dniu 14 marca 2008 r. o godz. 14 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Porządek posiedzenia przewiduje ocenę przygotowań inwestycji zaplanowanych w budżecie.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.