Zabawki muszą być bezpieczne
Z okazji Dnia Dziecka specjaliści z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów testowali zdalnie sterowane zabawki. Ocenie podlegał m.in. jaki jest zasięg pilota, jaką prędkość maksymalną osiąga samochód oraz czy został solidnie wykonany. Ponadto testowano zdolność do ruszania pod górę i możliwość sterowania pilotem od innego modelu. Sprawdzono wymiary, masę produktów i ich opakowań.
.jpg)
Do badań wytypowano 10 modeli samochodów zdalnie sterowanych na podstawie rozeznania rynku przeprowadzonego przez Inspekcję Handlową w marcu 2021 r. w sklepach internetowych i stacjonarnych w całej Polsce. Wszystkie modele samochodów były sprawdzane przy użyciu tych samych przyrządów i urządzeń, w taki sam sposób i w tych samych warunkach. Zabawki przeszły w sumie 188 testów, podczas których uzyskaliśmy 1577 wyników cząstkowych.
Przypominamy, że wszelkie zastrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa, oznakowania i jakości zabawek możesz zgłaszać Wojewódzkim Inspektoratom Inspekcji Handlowej
Jeżeli produkt ma wadę, zwróć się z reklamacją do sprzedawcy. Masz na to dwa lata od daty zakupu. Możesz żądać naprawy lub wymiany towaru, obniżenia ceny, a gdy wada jest istotna - zwrotu pieniędzy. Pamiętaj, że w przypadku zakupów przez internet masz 14 dni na odstąpienie od umowy (prawo do namysłu), a następnie 14 dni na zwrot produktu. W przypadku zakupów stacjonarnych nie ma możliwości zwrotu towaru.
Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. otwiera się w nowym oknie
(Źródło: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów)
Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego