Z prac Rady Powiatu Pszczyńskiego

Obwieszczenie Przewodniczącego Rady Powiatu Pszczyńskiego o XXI sesji Rady w dniu 18 czerwca 2008 r.

Zawiadamiam mieszkańców Powiatu, iż w dniu 18 czerwca 2008 r. godz. 1300 w sali sesyjnej Rady Powiatu – budynek Starostwa Powiatowego w Pszczynie, ul. 3 Maja 10 odbędzie się sesja zwyczajna Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Porządek obrad sesji:
1. Otwarcie obrad i stwierdzenie wymaganego kworum.
2. Przyjęcie protokołu z sesji z dnia 28 maja 2008 r.
3. Sprawozdanie Starosty z pracy Zarządu w okresie między sesjami.
4. Interpelacje i zapytania radnych.
5. Sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie w roku 2007
1) wystąpienie Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie,
2) wystąpienie Przewodniczącej Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej,
3) dyskusja.

6. Rozpatrzenie projektów uchwał oraz podjęcie uchwał w sprawach:
1) Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Pszczynie,
2) zmian budżetu Powiatu Pszczyńskiego na 2008 rok, 3) wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości położonej w Pszczynie
przy ul. Korfantego,
4) wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości położonej w Pszczynie przy ul. Kościuszki, 5) ustalenia składu osobowego Rady Społecznej Zespołu Opieki
Zdrowotnej w Pszczynie,
6) zaopiniowania projektchwały Rady Powiatu w Bielsku-Białej
dot. likwidacji Przemysłowego Zespołu Opieki Zdrowotnej
przy Fiat Auto Poland S.A w Bielsku-Białej.

7. Wnioski radnych.
8. Oświadczenia radnych.
9. Odpowiedzi na interpelacje.
10. Informacje bieżące.
11. Zamknięcie obrad.

Przewodniczący Rady
I kadencji
Eugeniusz Pająk

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.