Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

Oni są świadectwem historii

17 marca Starostwo Powiatowe w Pszczynie odwiedzili członkowie pszczyńskiego Związku Sybiraków. Spotkanie było okazją do podziękowania sybirakom za ich wkład i zaangażowanie w rozbudzanie świadomości historycznej wśród mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

sybiracy

Z sybirakami spotkali się starosta Paweł Sadza, wicestarosta Krystian Szostak, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, Grzegorz Nogły oraz sekretarz powiatu, Szymon Sekta.

- Wasza obecność, jako świadków tej historii, o której powinien wiedzieć każdy młody człowiek jest dla nas bardzo ważna. To, co robicie dla młodzieży, chętnie uczestnicząc we wszystkich uroczystościach patriotycznych, jest dla nich doskonałym świadectwem, że trzeba pamiętać o historii, która dotyczy nas wszystkich. Chcielibyśmy, żeby młodzież z tego waszego doświadczenia czerpała jak najwięcej - zwracał się do sybiraków starosta pszczyński, Paweł Sadza. - Historii przez was przeżytych nie ma w podręcznikach. To działanie na wyobraźnię młodego człowieka, poprzez przedstawianie swoich historii życiowych, to jest najcenniejsza lekcja - zaznaczał.

- Do młodzieży to dociera. Młodzież nawet płacze. Naprawdę. Czasem nawet spotkają nas na ulicy i pytają, kiedy do nich przyjdziemy. Cieszymy się, że są tym wszystkim zainteresowani - podkreślała Stanisława Pistelok, prezes oddziału pszczyńskiego Związku Sybiraków.

Podczas spotkania sybiracy obejrzeli projekcję filmu oraz przypomnieli swoje poruszające historie.

Inne wiadomości

  • Zdrowie

    Terapia daremna - bezmiar cierpienia

    26 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbył się wykład „Zapobieganie terapii daremnej w szpitalu”. Prelegentem był dr n. med. Jacek Górka, ceniony internista i anestezjolog Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie oraz współautor wytycznych dot. terapii daremnej.