Ferie z POSiR-em 2017: ręczniki zostały podane!
Zakończyła się zimowa akcja dla młodzieży szkolnej Ferie z POSiR-em 2017 „Podaj ręcznik”. Przez 16 dni Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie organizował zawody sportowe w najbardziej popularnych dyscyplinach zespołowych.
.jpg)
W programie akcji znalazły się turnieje „dzikich drużyn” w takich dyscyplinach jak: futsal, piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka czy koszykówka. Całą akcję zainaugurowano turniejem futsalu szkół ponadgimnazjalnych, a zakończono ligową kolejką Młodzieżowej Ligi Futsalu.
W czasie ferii zostały zorganizowane dwa pięciodniowe turnusy obozów dochodzeniowych dla dziewcząt trenujących w Szkółce Siatkówki Dziewcząt Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. W sumie w 16-dniowej akcji wzięło udział 1254 osób.
Organizator prowadził również klasyfikację na „Najaktywniejszych Feriowiczów”. Po raz drugi z rzędu klasyfikacje tę wygrali: Marcin Białkowski z Pszczyny i Adrian Żywczok z Piasku, którzy uczestniczyli w turniejach ośmiokrotnie.
Warto dodać, że w trzech turniejach „dzikich drużyn” rywalizacja toczyła się o specjalne trofeum - „złote majtki”. Te popularne stwierdzenie często towarzyszyło podwórkowym meczom, dlatego w czasie tegorocznej akcji Ferii z POSiR-em postanowiono przypomnieć tę formułę. Należy podkreślić, że „złote majtki” zostały specjalnie przygotowane na tę okazję przez panią Renatę Ryś, za co Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie składa gorące podziękowanie. Trofeum te trafiło do zwycięzców trzech turniejów: piłki nożnej na Orliku (DNW), piłki ręcznej (Gumisie) i futsalu (Rakiety Janusza).
Przypomnijmy również, że w tym roku Ferie z POSiR-em towarzyszyło hasło „Podaj ręcznik”. Propozycja ta została zaproponowana przez Andrzeja Puchałę z Pszczyny, który dzięki temu wygrał konkurs na hasło zimowej akcji Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.
Nagrodami, które otrzymywali uczestnicy feryjnego cyklu zawodów sportowych były więc… ręczniki. Dzięki hojności naszych sponsorów uczestnicy akcji Ferie z POSiR-em 2017 „Podaj ręcznik” mogli częstować się również: jabłkami, bananami, marchewkami, drożdżówkami i słodyczami. Za ich ufundowanie wszystkim sponsorom należą się wielkie brawa i jedno słowo: „Dziękujemy!”.
Wyniki z turniejów dostępne są serwisie internetowym POSiR-u:
http://www.posir.pszczyna.pl/aktualnosci/a5022,ferie-z-posir-em-2017-druga-czesc-recznikow otwiera się w nowym oknie
http://www.posir.pszczyna.pl/aktualnosci/a5019,ferie-z-posir-em-2017-o-pierwszej-czesci otwiera się w nowym oknie
Film i zdjęcia z Ferii można zobaczyć na: https://www.facebook.com/posirpszczyna/ otwiera się w nowym oknie
(źródło: POSiR)