Dofinansowanie ze środków UE dla ZOZ w Pszczynie

Zespół Opieki Zdrowotnej w Pszczynie otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013.

Dofinansowanie wyniosło 74,70 % i  dotyczyło projektu PN. „Poprawa jakośc usług ZOZ Pszczyna poprzez zakup nowoczesnej aparatury oraz dostosowanie do wymogów prawnych”

W ramach projektu zrealizowano następujące zadania :

1. Zakupiono nowoczesną aparaturę i  sprzęt medyczny dla:

- oddziału neonatologicznego,
- oddziału położniczo-ginekologicznego,
- oddziału anestezjolog ntensywnej terap,
- oddziału chorób wewnętrznych I,
- oddziału chorób wewnętrznych ,
- oddziału chirurg urazowo-ortopedycznej,
- oddziału chirurg ogólnej,
- oddziału neurologicznego,
- oddziału geriatrycznego,
- zakładu diagnostyki obrazowej,
- izby przyjęć,
- zakładu diagnostyki laboratoryjnej.

2. Dokonano modernizacji 3 łazienek zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego oraz oddziału położniczo-ginekologicznego.

3. Wykonano posadzki z wykładziny homogenicznej w pracowni eeg, oddziale neurologicznym, oddziale położniczo-ginekologicznym, zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym .

4. Wykonano klimatyzację w pracowni USG.

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.