Zakończono realizację projektu "Aktywnie szukam pracy z Indywidualnym Planem Działania"

Centrum Przedsiębiorczości SA w Woli informuje, że zakończona została realizacja projektu pt. „Aktywnie szukam pracy z Indywidualnym Planem Działania”, który był finansowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków Unii Europejskiej w okresie od 01.04.2008r do 31.11.2008r.

Celem ogólnym projektu było podniesienie aktywności zawodowej osób pozostających bez zatrudnienia, który był realizowany m.in. poprzez wzbudzanie motywacji do podejmowania działań zmierzających do zatrudnienia, rozpoznawanie własnych predyspozycj celów zawodowych, jak również budowanie Indywidualnych Planów Działania w zakresie poszukiwania pracy.
Uczestnikami projektu byli mieszkańcy powiatu pszczyńskiego i bieruńsko-lędzińskiego, w szczególności kobiety oraz osoby po 45 roku życia.
W projekcie uczestniczyło 48 osób, w tym 34 kobiet oraz 14 mężczyzn. Przedział wiekowy uczestników mieścił się w granicach od 18 do 63 lat. Część osóiorących udział w projekcie posiadała doświadczenie zawodowe, jednak część nie miała żadnego stażu pracy, z uwagi na to, iż w ogóle nie pracowała. Wśród Beneficjentów Ostatecznych było 11 osób posiadających wykształcenie podstawowe, 15 osób-zawodowe, 17 osób-średnie, natomiast wykształcenie wyższe miało 5 osób.
Warsztaty prowadzone były przez doświadczonych i wykwalifikowanych trenerów. Podczas zajęć uczestnicy zdobyli umiejętnoścnterpersonalne i komunikacyjne pozwalające na pracę z ludźmi. Nabyli oni również umiejętności aktywnego poszukiwania pracy, dostosowali swoje kwalifikacje do ciągle zmieniających się potrzeb na rynku pracy. Z analizy ankiet badających rezultaty miękkie przeprowadzonych przed i po realizacji warsztatów aktywnego poszukiwania pracy wynika, że uczestnicy przełamali bariery i strach przed wejściem na rynek pracy.
Oprócz udziału w warsztatach Beneficjenci Ostateczni mieli także możliwość skorzystania z darmowego doradztwa zawodowego. Podczas indywidualnych spotkań z wykładowcą uczestnicy zaprezentowali zdobytą wiedzę w formie przygotowanych wspólnie z doradcą zawodowym Indywidualnych Planów Działania.
Udział w projekcie dla Beneficjentów Ostatecznych był doskonałą formą edukacyjną, która na pewno zaowocuje i przyniesie wymierne korzyści w przyszłości w zakresie ich aktywności zawodowej.

Podsumowując, w warsztatach uczestniczyły 42 osoby, natomiast z doradztwa zawodowego skorzystało 44 Beneficjentów Ostatecznych.

Słowo od kadry zaangażowanej w realizację projektu:
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w projekcie , a  pracownikom Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach za pomoc w jego realizacji oraz zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.cpsa.com.pl otwiera się w nowym oknie , na której zamieszczane są informacje o bieżących projektach.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.