Stypendia dla uczniów

Urząd Marszałkowski przymierza się do realizacji II edycji projektu systemowego „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku”, obejmującego stypendia dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjanyh.

Po uchwaleniu przez Sejmik Województwa Śląskiego Regulaminu przyznawania stypendiów, wszystkie informacje dotyczące projektu przekazane zostaną do szkół oraz zamieszczone zostaną na stronie internetowej Powiatu Pszczyńskiego, który realizuje projekt jako partner.

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.