Z prac Komisji Rady Powiatu Pszczyńskiego

Harmonogram posiedzeń Komisji Rady w miesiącu wrześniu br.

I. KOMISJA SAMORZĄDNOŚCI, PROMOCJ ROZWOJU POWIATU

Przewodniczący Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu Zbigniew Łebecki zawiadamia, że w dniu 14 września 2009 r. o godz. 14 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce nr 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Tematem posiedzenia będą propozycje do budżetu Powiatu na 2010 rok.

Przewodniczący Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu Zbigniew Łebecki zawiadamia, że w dniu 21 września 2009 r. o godz. 14 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce nr 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Celem posiedzenia będzie opiniowanie uchwał. Spotkanie z kierownikami jednostek związanych z uchwałami.

. KOMISJA GOSPODARKI, ROLNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA

Przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Stanisław Mazurczyk zawiadamia, że w dniu 9 września 2009 r. o godz.13 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce nr 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Tematem posiedzenia będzie omówienie i przygotowanie propozycji do budżetu Powiatu na rok 2010.

Przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Stanisław Mazurczyk zawiadamia, że w dniu 16 września 2009 r. o godz.13 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce nr 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Celem posiedzenia będzie zapoznanie się z informacją z wykonania z budżetu za I-półrocze 2009r.

I. KOMISJA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ

Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej Bogumiła Maria Boba zawiadamia, że w dniu 21 września 2009 r. o godz. 12 15 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Tematem posiedzenia będą propozycje do projektu budżetu Powiatu na 2010r.

IV. KOMISJA EDUKACJI, KULTURY I SPORTU

Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Józef Pabin zawiadamia, że w dniu 15 września 2009 r. o godz. 12 30 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Celem posiedzenia będzie podsumowanie naboru w nowym roku szkolnym 2009/2010.

Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Józef Pabin zawiadamia, że w dniu 22 września 2009 r. o godz. 12 30 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Celem posiedzenia będzie ocena przeprowadzonych prac remontowych w okresie wakacyjnym oraz przygotowanie do sesji tematycznej.

V. KOMISJA FINANSÓW

Przewodniczący Komisji Finansów Józef Czysz zawiadamia, że posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 10 września 2009 r. o godz. 13 00 w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Tematem posiedzenia będzie analiza informacji Zarządu z wykonania budżetu za I półrocze 2009r.

Przewodniczący Komisji Finansów Józef Czysz zawiadamia, że posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 17 września 2009 r. o godz. 14 00 w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Celem posiedzenia będzie przygotowanie opin do wykonania budżetu.

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.