Śląskie Smaki 2009

Zapraszamy na Festiwal Śląskie Smaki w dniu 7 czerwca 2009 roku w parku pszczyńskim, oraz na towarzyszącą Festiwalowi III Ogólnopolską Konferencję Naukową „Kultura stołu w wiekach dawnych” w dniach 5 i 6 czerwca w Sali Koncertowej Pszczyńskiego Centrum Kultury”.

Program Konferencj Festiwalu w załącznikach.

Skrócony program:

piątek - sobota - Konferencja Naukowa /Pszczyńskie Centrum Kultury g. 9-18/

niedziela – Festiwal Śląskie Smaki – park pszczyńskilość startujących ekip -23 zespołu 4-osobowe/ rozpoczęcie g. 13:00 – zakończenie g.17:00 /w trakcie pogram artystyczny, na zakończenie g.18:30 występ Zespołu Śląsk/

7.06., Park Zamkowy

IV FESTIWAL „ŚLĄSKIE SMAKI”

W programie:

12.00 – Występy regionalnych zespołów folklorystycznych

13.00 – Rozpoczęcie IV Festiwalu „Śląskie Smaki”

13.30 – Koncert Orkiestry Rozrywkowej Ogniska Muzycznego

14.30 – Masztalscy

15.30 – Koncert zespołu Samokhin Band

16.45 – Koncert Zespołu STREFA

17.30 – Ogłoszenie wyników konkursu i prezentacja laureatów – wręczenie nagród

18.30 – Występ Zespołu Pieśn Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

19.30 – Zakończenie imprezy

W trakcie imprezy od godziny 13.00 konkurs kulinarny, prezentacje produktów tradycyjnych, stoiska promocyjne i rękodzielnicze.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Śląska Organizacja Turystyczna

Regulamin, format pliku: PDF, rozmiar: 509.99 KB
Program konferencji, format pliku: DOC, rozmiar: 42 KB
Plakat, format pliku: JPG, rozmiar: 247.33 KB

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.