Zaproszenie na konferencję

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza 26 marca br. o godz. 10.00 mieszkańców województw śląskiego i opolskiego, przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych oraz samorządów lokalnych do udziału w konferencji podsumowującej roczną inicjatywę „CSR dla Górnego Śląska. Międzysektorowa wiosna 2008/2009: działania na rzecz ożywienia współpracy między sektorami”.

W programie konferencji m.in.:

- relacje partnerów merytorycznych projektu (Regionalne Centrum Biznesu, Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych MOST oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu) na temat skali zaangażowania firm woj. śląskiego i opolskiego we wdrażanie CSR oraz rol sektora w inicjowaniu partnerstw międzysektorowych;

- krótki film promujący inicjatywę oraz ideę CSR;

- przedstawienie przez przedstawicieli firm oraz organizacji pozarządowych biorących udział w projekcie motywów oraz korzyści, dla których stworzyli partnerstwo, a także – w ramach dobrych praktyk – zaprezentowanie wspólnie zaplanowanych – bądź już zrealizowanych – projektów;

- prelekcja nt. Dlaczego warto być odpowiedzialnym? wygłoszona przez gościa honorowego – Annę Staszewską-Paciorek ( Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy);

- debata poświęcona odpowiedzialności w społeczności lokalnej widzianej z perspektywy organizacji pozarządowych i firm z udziałem ekspertów z  sektora, m.in. Piotra Wojaczka (Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna KSSE), Małgorzatę Walędzińską (Kompania Piwowarska), Magdalenę Dembińską (PricewaterhouseCoopers), Beatę Adamczyk-Nowak (HR Masters); Piotra Masłowskiego (Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS), Aleksandrę Stanek (Forum Odpowiedzialnego Biznesu);

- wręczenie nagród laureatom konkursów popularyzujących ideę CSR: „Jak wyobrażam sobie odpowiedzialną firmę?” oraz „Jak skutecznie promować CSR?”.

Całość spotkania zostanie zwieńczona bankietem, będącym – mamy nadzieję – dobrą okazją do międzysektorowych rozmów w kuluarach oraz wymiany poglądów na temat wdrażania idei CSR.

Szczegółowy program spotkania znajduje się w załączeniu.

Konferencja rozpocznie się 26 marca (czwartek) o godz. 10.00 w siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej przy ul. Rybnickiej 27 w Gliwicach.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Potwierdzenie uczestnictwa (formularz w załączeniu) prosimy przesłać (mailem, faksem) do dnia 23 marca br. Kontakt: Maja Duda, tel.: 032 2324902 wew. 113, fax: 032 2324901, e-mail: maja.duda@haus.pl Przyjmowane są także zgłoszenia telefoniczne.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronach www.haus.pl otwiera się w nowym oknie oraz www.csr.haus.pl otwiera się w nowym oknie

Partnerzy finansowi: Fundacja im. Friedricha Eberta oraz Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe

Patronat medialny: Europerspektywy, ngo.pl, TVP Katowice, Radio Katowice i Radio Opole

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
Haus der Deutsch-Polnischen Zusammenarbeit

http://www.haus.pl otwiera się w nowym oknie
mailto: maja.duda@haus.pl
ul. Rybnicka 27, 44-100 Gliwice
tel. (+48) (0)32 232 49 02 wew. 113,
fax: (+48) (0)32 232 49 01

Formularz zgłoszeniowy, format pliku: DOC, rozmiar: 85.5 KB
Program konferencji, format pliku: PDF, rozmiar: 116.63 KB

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.