Konkurs dla młodzieży pod hasłem "ŚLĄSKIE NA 5, czyli makro działanie ZPORR w skali mikro".

Cel i adresaci Celem konkursu jest upowszechnienie efektów pięciu lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz ukazanie zmian jakie nastąpiły w województwie śląskim dzięki funduszom unijnym. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego. Przedmiot i technika wykonania Przedmiotem konkursu jest wykonanie miniatury inwestycji zrealizowanej w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w województwie śląskim, jak również przygotowanie prezentacji wybranego projektu - celów jego realizacji oraz zmian, które przyniosła realizacja danej inwestycji. Technika wykonania miniatury inwestycji jest dowolna (miniatura może zostać wykonana z papieru, gliny, drewna, itp.) Minimalne wymiary miniatury powinny wynosić: 30cm x 30 cm. Nagrody

Laureaci pierwszych trzech miejsc w dwóch kategoriach wiekowych (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne) otrzymają następujące nagrody rzeczowe:
• I miejsce : netbooki

• miejsce: aparaty cyfrowe

• I miejsce: odtwarzacze MP4
Zgłoszenia
Zgłoszenia do udziału w konkursie należy nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 13 marca 2009 r.
na adres:
Oddział Współpracy Międzynarodowej nformacji Europejskiej, Gabinet Wojewody,
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach,
ul. Jagiellońska 25, 40-032 Katowice,
z dopiskiem „ŚLĄSKIE NA 5”.
Po wcześniejszym dokonaniu zgłoszenia szkoły do udziału w konkursie ostateczny termin składania prac upływa 17 kwietnia 2009 roku.

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.