IV Powiatowy Konkurs "Z ELEKTRONIKĄ NA TY"

3 grudnia 2008 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli odbył się po raz czwarty powiatowy konkurs wiedzy o elektronice. Organizatorem konkursu było Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, Starostwo Powiatowe w Pszczynie oraz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli .

W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących szkół: Technikum Elektroniczne Nr 9 w Bielsku-Białej, Zespół Szkół Elektrycznych, Elektronicznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej, Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu oraz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00 częścią pisemną, w której uczniowie rozwiązywali test wyboru, a po krótkiej przerwie przystąpili do drugiego etapu polegającego na montażkładu elektronicznego. Prace konkursowe oceniało jury składające się z opiekunów przybyłych uczniów. W przerwach między poszczególnymi etapami przewidziany był poczęstunek. Konkurs
zakończył się uroczystym wręczeniem nagród.

Laureatem konkursu został Mateusz Kabocik z Zespołu Szkół Elektrycznych Elektronicznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej, drugie miejsce zajął Piotr Stania - uczeń Technikum Elektronicznego Nr 9 w Bielsku-Białej, a trzecie miejsce - Krystian Kowaliczek z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali
wyróżnienia oraz nagrody pocieszenia.

Dyrektor ZSZiO w Woli, mgr inż. Piotr Cygan podziękował wszystkim
uczestnikom ch opiekunom za przyjazd oraz uczestnictwo w zawodach, po
czym wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

Zdjęcia dostępne na stronie szkoły

http://zszio.cal.pl/index.php?option=com_zoom&Itemid=204&catid=48 otwiera się w nowym oknie

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.