Z Prac Rady Powiatu Pszczyńskiego

XXVI Sesja Rady Powiatu Pszczyńskiego w dniu 29 stycznia 2004 r.

W dniu 29 grudnia 2004 r. odbyła się XXVI sesja zwyczajna Rady Powiatu Pszczyńskiego, której głównym tematem było przyjęcie budżetu Powiatu na 2005 rok.
Sesję prowadził Przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego mgr Bronisław Gembalczyk. W obradach uczestniczyło 18 Radnych Rady Powiatu Pszczyńskiego.
W imieniu Zarządu Powiatu, pani Gabriela Zając - Skarbnik Powiatu, przedstawiła autopoprawkę do projektu budżetu Powiatu Pszczyńskiego na 2005 rok. Autopoprawka została przyjęta przez Radę Powiatu.
W dalszej części obrad odczytano projekt uchwały budżetowej, a także opinie Komisji Branżowych Rady i Regionalnej Izby Obrachunkowej dotyczące projektu budżetu. Zarząd Powiatu przedstawił swoje stanowisko w sprawie opin i wniosków dotyczących projektu budżetu przedstawionych na sesji w dniu 15 grudnia 2004 r. W wyniku przeprowadzonego głosowania Rada przyjęła budżet Powiatu Pszczyńskiego na 2005 r. większością głosów.
Budżet zamknął się kwotą po stronie dochodów 43.029.205 zł a po stronie wydatków 49.503.237 zł.
Ponadto w dalszej części obrad Rada Powiatu rozpatrzyła projekty uchwał.
Przyjęto nowy Regulamin wynagradzania nauczycieli, wychowawców nnych pracowników pedagogicznych zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Pszczyński. Obowiązywać on będzie w okresie od 1 stycznia 2005 r. do 31 grudnia 2005 r.
W związku z powyższym traci moc uchwała Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 20 września 2000 r. w sprawie Regulaminu wynagradzania nauczycieli, wychowawców nnych pracowników pedagogicznych zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński.
W związku z dodatkowymi dochodami otrzymanymi w ramach subwencji ogólnej uchwalono zmiany w budżecie Powiatu Pszczyńskiego na rok 2004, a kwotę 465.460,-zł przyjęto do rezerwy budżetowej
Rada dokonała także zatwierdzenia Planu Finansowego Powiatowego Funduszu Gospodarki Zasobem Geodezyjnym i Kartograficznym na 2005 rok.
Teksty uchwał dostępne są na stronie internetowej www.bip.powiat.pszczyna.pl otwiera się w nowym oknie, a także do wglądu w Biurze Rady Powiatu Pszczyńskiego.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.