Z Prac Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej

Posiedzenie Komisji w dniu 15 lutego 2005 roku

We wtorek 15 lutego 2005r. odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej w Zespole Opieki Zdrowotnej w Pszczynie. W posiedzeniczestniczyło 5 Radnych Rady Powiatu Pszczyńskiego oraz gospodarze:
- Joanna Krzystolik Dyrektor ZOZ,
- Piotr Tetla Zastępca Dyrektora ZOZ.
Głównym tematem posiedzenia była analiza funkcjonowania Szpitala Powiatowego w Pszczynie.
Pani Dyrektor przedstawiła dane dotyczące funkcjonowania Szpitala Powiatowego
w Pszczynie w 2004 roku. Zawierały one między innymnformacje na temat:
- wykazu obiektów wykorzystywanych przez ZOZ,
- struktury i średniego wykorzystania łóżek w szpitalu,
- średniego czasu pobytu pacjentów w szpitalu,
- struktury pacjentów ZOZ Pszczyna,
- stanu zatrudnienia pracowników w szpitalu,
- kosztów wynagradzania pracowników szpitala,
- podpisanych kontraktów,
- oraz wyposażenia szpitala.

Na podstawie informacji przedstawionych przez Dyrektora ZOZ-u, Komisja ustaliła, że na najbliższym posiedzeniu dokona szczegółowej analizy funkcjonowania Szpitala Powiatowego w Pszczynie i wypracuje swoje stanowisko.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.