Z Prac Komisji Samorządności, Promocji i Rozwoju Powiatu

Posiedzenie Komisji w dniu 7 lutego 2005 roku

W poniedziałek 7 lutego 2005r. odbyło się posiedzenie Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie. W posiedzeniczestniczyli wszyscy Członkowie Komisji oraz gospodarze:
- Pan Leszek Szpejna Komendant Powiatowy PSP w Pszczynie,
- Pan Janusz Żmij Naczelnik Wydziału KPPSP w Pszczynie
- Pan Benedykt Pająk Dowódca IRG,
- Pan Stanisław Kuglarz Zastępca Dowódcy IRG.
Głównym tematem posiedzenia była analiza bezpieczeństwa w Powiecie Pszczyńskim w 2004r. w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie.

Pan Komendant przedstawił informacje na temat stanu bezpieczeństwa w Powiecie Pszczyńskim w 2004 roku w zakresie:
- działań kontrolnych w poszczególnych rodzajach obiektów,
- efektów działań kontrolnych,
- iloścnterwencji na terenie Powiatu Pszczyńskiego,
- udziału OSP w działaniach PSP,
- struktury wieku oraz stopni strażaków,
- pojazdów samochodowych włączonych do KRGS

Członkowie Komisji pozytywnie ocenili działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie w 2004 roku. Komisja za niezwykle cenną uznała również dotychczasową współpracę PSP i Starostwa z gminami w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego i ratownictwa.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.