Z prac Komisji Edukacji, Kultury i Sportu

Posiedzenie Komisji w dniu 17 maja 2005 roku

Komisja Edukacji, Kultury i Sportu na posiedzeniu w dniu 17 maja br. analizowała zaawansowanie zadań dotyczących remontu basenu oraz możliwości wykorzystania internatu w okresach fer w Zespole Szkół Rolniczych im. Karola Miarki w Pszczynie.

Członkowie Komisji zapoznali się z materiałami opracowanymi przez Zespół Szkół Rolniczych w Pszczynie, dotyczącymi dochodów i wydatków poniesionych w związku z funkcjonowaniem internatu szkolnego oraz pływalni krytej w 2004 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Pszczynie oraz z materiałem przygotowanym przez referat ds. Inwestycj Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Pszczynie, który dotyczy prac związanych z modernizacją w/w basenu w latach 2003-2005.

W wyniku przeprowadzonej dyskusji, Komisja zwróciła uwagę na konieczność zakupu systemu kasowego (elektronicznego), który za pomocą transponderów tzw. czipów, reguluje płynność osób korzystających z basenu w Zespole Szkół Rolniczych w Pszczynie, a także na konieczność przygotowania i podania do publicznej wiadomości zestawienia dotyczącego wysokości ponoszonych kosztów z tytułtrzymania basenu przez Powiat Pszczyński w Zespole Szkół Rolniczych w Pszczynie.

Kolejno Przewodniczący Komisji odczytał projekt sprawozdania podsumowującego wyjazdowe posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury i Sportu do Zespołu Szkół Zawodowych w Woli, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pszczynie oraz Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie. Dodał, że na kolejnym posiedzeniu Komisji w/w sprawozdanie będzie przedmiotem opin Komisji, po czym zostanie przekazane Zarządowi Powiatu oraz Przewodniczącemu Rady Powiatu.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.