Z prac Komisji Finansów

Posiedzenie Komisji w dniu 12 września 2005 roku

Ostatnie posiedzenie Komisji Finansów w dniu 12 września 2005 roku, prowadzone przez Przewodniczącego Komisji Pana Józefa Czysza, poświęcone było „Analizie wykonania wydatków oraz wydaniu opin do wykonania budżetu powiatu za I półrocze br.”. W Komisji udział wzięło 4 Radnych Rady Powiatu oraz Pani Gabriela Zając Skarbnik Powiatu. Pani Skarbnik poinformowała, że wydatki ogółem wykonane zostały w kwocie 22.183.296 zł., tj. w 44,1% w stosunku do planu po zmianach. Niskie wykonanie wydatków spowodowane jest przede wszystkim ich realizacją w  IV kwartale br. i nastąpiło m.in. działach:
1) Dział 010 Rolnictwo i łowiectwo, rozdz. 01095 Pozostała działalność – wykonanie w 15,7%
2) Dział 600 Transport i łączność, rozdz. 60004 Lokalny transport drogowy – wykonanie w 7,6%
3) Dział 810 Oświata i wychowanie – wykonanie w 44,5% 4) Dział 851 Ochrona zdrowia – wykonanie w 42,6
5) Dział 852 Pomoc społeczna, rozdz. 85201 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie – wykonanie w 20,3%
6) Dział 921 Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego, rozdz. 92195 Pozostała działalność – wykonanie w 39,9%.

Na zakończenie posiedzenia Przewodniczący Komisji odczytał projekt opin odnośnie informacji o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Pszczyńskiego za I półrocze 2005 r., która będzie przedstawiona na sesji Rady Powiatu w dniu 21 września br.
Członkowie Komisji w wyniku przeprowadzonego głosowania przyjęli powyższą opinię pozytywnie jednogłośnie.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.