Z prac Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej

Posiedzenie Komisji w dniu 11 października 2005 roku

Ostatnie posiedzenie Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej w dniu 11 października br., prowadzone przez Przewodniczącego Komisji Pana Mariana Kuczię poświecone było analizie i wydaniu opin do wniosków dot. udzielenia dofinansowania, a złożonych przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wpierania Edukacji Dziec Młodzieży „OMNIBUS” oraz Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym k/ Pszczyna. W posiedzenidział wzięło 4 radnych Rady Powiatu oraz Pan Maciej Stieber Kierownik Referatu ds. Ochrony Zdrowia i Sportu.

Członkowie Komisji zapoznali się z w/w wnioskam w wyniku przeprowadzonej dyskusji poparli zaproponowany podział środków tj.:
- dla Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Edukacji Dziec Młodzieży „OMNIBUS”- kwotę w wysokości 5.500 zł. (wnioskowana kwota 8.000 zł.),
- dla Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym k/Pszczyna - kwotę w wysokości 2.500 zł. (wnioskowana kwota 2.998 zł.).
Powyższa opinia w wyniku przeprowadzonego głosowania została przyjęta przez komisję pozytywnie.

Ponadto Komisja zwróciła uwagę, aby w przypadku ogłoszenia kolejnego konkursu ofert na realizację zadań z dziedziny promocj ochrony zdrowia, uwzględnić również ofertę z dziedziny edukacji zdrowotnej w szkołach ponadgimnazjalnych.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.