Plan pracy Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska na 2006 r.

Przedstawiamy Plan pracy Komisji.

Styczeń
1. Podsumowanie działalności komisji w 2005 r. oraz przyjęcie Planu Pracy Komisji na rok 2006.
2. Szczegółowe omówienie zagadnień związanych z budową hali sportowej.

Luty
1. Zapoznanie się z perspektywami rozwoju produkcji mlecznej w Powiecie – posiedzenie wyjazdowe w gospodarstwie laureata konkursu „AGROLIGA 2005”.
2. Omówienie problematyki bezrobocia w Powiecie Pszczyńskim oraz analiza możliwości aktywizacji lokalnego rynku pracy.

Marzec
1. Zapoznanie się z funkcjonowaniem nadzoru budowlanego na terenie Powiatu Pszczyńskiego.
2. Analiza kosztów administrowania i zarządzania mieniem powiatu oraz dochodów z mienia w 2005 r.

1. Analiza wykonania budżetu za 2005 r.
2. Analiza wykorzystania środków na zimowe utrzymanie dróg oraz bieżących planów remontowych dróg powiatowych i wojewódzkich.

Maj
1. Przygotowanie i omówienie materiałów do sesji tematycznej „Analiza układu komunikacyjnego Powiatu Pszczyńskiego w kontekście zrealizowanych, prowadzonych i zaplanowanych inwestycj remontów drogowych”.
2. Omówienie problematyki funkcjonowania instytucji związanych z obsługą rolnictwa na terenie powiatu w drugą rocznicę akcesji Polski do Un Europejskiej.

Czerwiec
1. Omówienie funkcjonowania Centrum Przedsiębiorczości S.A w Woli oraz zagadnień związanych z Parkiem Przemysłowym.
2. Ocena funkcjonowania komunikacji ponadlokalnej oraz Wydziału Komunikacj Transportu.

Lipiec
1. Analiza realizacjnwestycji powiatowych (w tym także drogowych) w I półroczu 2006 r.
2. Analiza stanu gospodarki wodnościekowej w Powiecie – wizyta w Oczyszczalni Ścieków oraz Powiatowym Punkcie Zbiórki Opakowań w Suszcu.

1. Analiza wykonania budżetu powiatu za I półrocze 2006 r.
2. Analiza skuteczności oraz perspektyw na lata 2007-2013 w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych przez Powiat.

Wrzesień
1. Przygotowanie i omówienie materiałów na sesję tematyczną: „Ocena stopnia realizacji Strateg Rozwoju Powiatu Pszczyńskiego w  kadencji Rady Powiatu”.
2. Analiza perspektyw rozwoju agroturystyki w Powiecie Pszczyńskim – posiedzenie wyjazdowe w gospodarstwie agroturystycznym

Ponadto na każdym posiedzeniu omawiane będą sprawy bieżące oraz opiniowane będą merytoryczne uchwały Rady Powiatu. Tematyka posiedzeń może ulec zmianie lub przesunięciu.

Przewodniczący Komisji Gospodarki
Rolnictwa i Ochrony Środowiska
Grzegorz Nogły

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.