Plan pracy komisji branżowych Rady Powiatu Pszczyńskiego

Harmonogram na miesiąc czerwiec 2006 r.

I KOMISJA SAMORZĄDNOŚCI, PROMOCJ ROZWOJU POWIATU

Przewodniczący Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu Zygmunt Jeleń zawiadamia, że w dniu 5 czerwca 2006 r. o godz. 14 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie, przy ul. 3 Maja 10.
Tematem posiedzenia będzie:
1) podsumowanie realizacji zadań Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie oraz w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie.
Zaproszonymi gośćmi będą:
- Leszek Szpejna Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie
- Sławomir Pałasz Komendant Powiatowy Policji w Pszczynie
- Szymon Sekta Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich.

Przewodniczący Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu Zygmunt Jeleń zawiadamia, że w dniu 19 czerwca 2006 r. o godz. 14 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie, przy ul. 3 Maja 10.
Porządek posiedzenia przewiduje:
1) podsumowanie realizacjnwestycji drogowych w mijającej kadencji (w tym na drogach wojewódzkich).
Zaproszonym gościem będzie:
- Piotr Jacek Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.

KOMISJA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ

Przewodniczący Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej Marian Kuczia zawiadamia, że najbliższe posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 8 czerwca 2006 r. o godz. 14 00 w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Tematem posiedzenia będzie:
1) monitoring zdrowia – przygotowanie materiałów na sesję tematyczną Rady Powiatu.

I KOMISJA EDUKACJI, KULTURY I SPORTU

I
Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Józef Pabin zawiadamia, że najbliższe posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 13 czerwca 2006 r. o godz. 14 00 w budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie, przy ul. 3 Maja 10.
Tematem posiedzenia będzie:
1) podsumowanie współpracy z POPP.
Zaproszonym gościem będzie
- Barbara Sopot Zembok Dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Józef Pabin zawiadamia, że kolejne posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 27 czerwca 2006 r. o godz. 14 00 Porządek posiedzenia przewiduje:
1) zadania z zakresu kultury realizowane przez powiat.

IV KOMISJA GOSPODARKI, ROLNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA

I
Przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Grzegorz Nogły zawiadamia, że najbliższe posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 14 czerwca 2006 r. o godz. 14 00 w budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie, przy ul. 3 Maja 10.
Tematem posiedzenia będzie:
1) omówienie funkcjonowania Centrum Przedsiębiorczości S.A. w Woli oraz zagadnień związanych z Parkiem Przemysłowym.
Zaproszonym gościem będzie Zbigniew Korzekwa Prezes Centrum Przedsiębiorczości S.A. w Woli.

Przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Grzegorz Nogły zawiadamia, że kolejne posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 28 czerwca 2006 r. o godz. 14 00 w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie, przy ul. 3 Maja 10.
Tematem posiedzenia będzie:
1) omówienie problematyki funkcjonowania instytucji związanych z obsługą rolnictwa na terenie powiatu w drugą rocznicę akcesji Polski do Un Europejskiej.

V KOMISJA FINANSÓW

I
Przewodniczący Komisji Finansów Józef Czysz zawiadamia, że w dniu 20 czerwca 2006 r. o godz. 14 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie, przy ul. 3 Maja 10.
Porządek posiedzenia przewiduje realizację i wykorzystanie dotacji z budżetu Powiatu.
Zaproszonym gościem będzie Gabriela Zając Skarbnik Powiatu Pszczyńskiego.

Przewodniczący Komisji Finansów Józef Czysz zawiadamia, że w dniu 26 czerwca 2006 r. o godz. 14 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie, przy ul. 3 Maja 10.
Porządek posiedzenia przewiduje analizę stanu zadłużenia budżetu Powiatu.
Zaproszonym gościem będzie Gabriela Zając Skarbnik Powiatu Pszczyńskiego.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.