Cykliczne Spotkania z Młodzieżą

Okolicznościowe spotkanie w dniu 7 czerwca br.

Już do tradycji Rady Powiatu Pszczyńskiego, należą cykliczne spotkania z młodzieżą szkół prowadzonych przez Powiat, która w ostatnim okresie uświetniała uroczystości powiatowe. W dniu 7 czerwca 2006 r., miało miejsce takie spotkanie, gdzie na zaproszenie Przewodniczącego Rady Powiatu Pszczyńskiego Bronisława Gembalczyka i Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Józefa Pabina, do sali sesyjnej Rady Powiatu, przybyła młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Powstańców Śląskich w Pszczynie wraz z Magdaleną Maj Dyrektorem Szkoły i Stanisławem Janoszem nauczycielem ZSE oraz młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie wraz z Zbigniewem Noskowskim Dyrektorem Szkoły i Mirellą Lubecką nauczycielem ZSO.
Bronisław Gembalczyk złożył serdeczne podziękowania młodzieży Zespołu Szkół Ekonomicznych, za przygotowanie z okazji obchodów Święta Niepodległości, przedstawienia pt. „Gość Hotelu du Parc” i przypomnienie histor bohaterów wywodzących się z Ziemi Śląskiej, dzięki którym możemy się dzisiaj szczycić wolnością i niepodległością. Kolejno podziękował młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego, za przygotowanie przedstawienia z okazji obchodów rocznicy Święta Konstytucji 3 Maja, która słowami Papieża Jana Pawła przypomniała Osiem Błogosławieństw Chrystusowych, dzięki którym potrafimy zrozumieć społeczny ndywidualny wymiar bycia szczęśliwym prawdziwie błogosławionymi. Słowa podziękowania, skierował również do dyrektorów szkół i opiekunów, dziękując im za troskę włożoną w rozwój zdolności artystycznych młodzieży, zarazem życząc dalszych sukcesów w realizacji ambitnych zadań edukacyjnych i wychowawczych.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.