Z prac Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Posiedzenie Komisji w dniu 5 lipca 2006 r.

Omówienie funkcjonowania Centrum Przedsiębiorczości S.A. w Woli oraz zagadnień związanych z Parkiem Przemysłowym, to temat posiedzenia Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska w dniu 5 lipca 2006 r., prowadzonego przez Przewodniczącego Komisji Grzegorza Nogłego.
W posiedzeniczestniczył Zbigniew Korzekwa Prezes Centrum Przedsiębiorczości S.A. w Woli, który przedstawił multimedialną prezentację dotyczącą sprawozdania Zarządu Centrum Przedsiębiorczości S.A. w Woli z działalności za rok 2005.
Poinformował, że celem Centrum Przedsiębiorczości jest przede wszystkim partnerskie wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw oraz udzielanie pomocy dla osóezrobotnych na zasadzie bezpłatnego świadczenia usług w zakresie prostych usług informacyjno-doradczych, prowadzenia Inkubatora Przedsiębiorczośctp. W 2005 r. CP. S.A. pozyskało środki finansowe na n/w projekty współfinansowane z Un Europejskiej:
- „Modernizacja budynku ośrodka przy Centrum Przedsiębiorczości S.A w Woli” – w ramach tych środków wyremontowano dach, wymieniono drzw okna oraz pomalowano pomieszczenia i klatki schodowe,
- „Utworzenie Śląskiej Regionalnej Siecnstytucji Doradczo-Szkoleniowej”,
- „Prowadzenie Punktu Konsultacyjnego”,
- „Szansa na przyszłość – Kobiety na start”,
- „Promocja przedsiębiorczości Pszczyna”,
- „Promocja przedsiębiorczości Powiat Bieruńsko – Lędziński”.
W roku bieżącym złożono następujące projekty o dofinansowanie z Un Europejskiej:
- „Kobiety z wolą”,
- „Kobieta aktywna – Kobieta pracująca”,
- Bądź dla siebie pracodawcą – promowanie przedsiębiorczości w Powiecie Pszczyńskim i Powiecie Bieruńsko – Lędzińskim”,
- „Partnerstwo Instytucji Rynku Pracy” (szkolenia),
- „Partnerstwo lokalne na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych”,
- „Usługi doradcze dla Parku Przemysłowego „Ziemia Pszczyńska”,
- „Nowoczesne kadry Instytucji Szkoleniowych i PUP województwa śląskiego”.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.