PLAN PRACY KOMISJI EDUKACJI, KULTURY I SPORTU

Plan pracy Komisji na rok 2007

1. Przyjęcie planu pracy komisji na 2007 r.
Opinia w sprawie budżetu na 2007 r.
2. Analiza realizacji zadań z zakresu kształcenia dorosłych.

Luty
1. Planowane zmiany kierunków kształcenia w szkołach prowadzonych przez powiat w latach 2007 – 2010.
2. Analiza strateg rozwoju oświaty w powiecie

Marzec
1. Zapoznanie się z informacjami dotyczącymi stanu technicznego oraz koniecznymi remontami w placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat.
2. Kształcenie dla potrzeb rynku – monitoring.

Kwiecień
1. Zapoznanie się z zaawansowaniem zadań dotyczących budowy hali sportowej i obiektów towarzyszących.
2. Analiza sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2006.

Maj
1. Analiza realizacji zadań z zakresu sportu – imprezy organizowane lub współorganizowane przez Powiat.
2. Monitoring programów UE dla oświaty, kultury i sportu.

Czerwiec
1. Analiza realizacji zadań Powiatu związanych z kulturą. Omówienie działalności POPP.
2. Praca opiekuńczo-wychowawcza - wizyta w Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” w Pszczynie.

Przerwa wakacyjna

1. Przygotowanie placówek oświatowych do nowego roku szkolnego.
2. Zapoznanie się z informacją z wykonania budżetu Powiatu za I półrocze 2007 r.

Wrzesień
1. Realizacja zadań remontowych w placówkach oświatowych po okresie wakacyjnym. Komisje wyjazdowe do placówek w których prowadzono remonty.
2. Propozycje do budżetu Powiatu na 2008 rok.

1. Przygotowanie tematyczne do sesji „oświatowej”.
2. Przygotowanie do uroczystego otwarcia hali sportowej.
3. Analiza naboru do szkół „powiatowych”.

1. Analiza projektu budżetu powiatu pszczyńskiego na rok 2008.
2. Opinia do budżetu Powiatu na 2008 r.

1. Propozycje do planu pracy komisji na rok 2008.
2. Podsumowanie pracy komisji.

Na każdym spotkaniu omawiane będą sprawy bieżące i opiniowane merytoryczne projekty uchwał Rady Powiatu.
Tematyka posiedzeń może ulec zmianom lub przesunięciom jeśli zajdą konieczne okoliczności.
Przewodniczący Komisji
Józef Pabin

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.