Z prac Komisji Finansów

Posiedzenie Komisji w dniu 3 kwietnia 2007 r.

Posiedzenie Komisji Finansów w dniu 3 kwietnia br.

Zapoznanie się z wykonaniem planu dochodów budżetu Powiatu Pszczyńskiego za 2006 rok, to temat ostatniego posiedzenia Komisji Finansów prowadzonego przez Przewodniczącego Komisji Józefa Czysza, przy udziale Gabrieli Zając Skarbnika Powiatu.

Skarbnik Powiatu przekazała, że planowane Uchwałą Nr XXXV307/2005 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 28 grudnia 2005 r. dochody budżetu Powiatu Pszczyńskiego w kwocie 46.633.427 zł., w trakcie roku zostały zwiększone o kwotę 10.499.056 zł. przez co plan dochodów na dzień 31 grudnia 2006 roku określony został na kwotę 57.132.483 zł. Wykonanie dochodów za 2006 rok zamknęło się w kwocie 56.995.829 zł., co stanowi 99,8 % planu rocznego.

Efektem dalszych obrad było wypracowanie wniosków do Zarządu Powiatu Pszczyńskiego:

- o rozważenie możliwośc warunków przejęcia na własność nieruchomości stanowiącej własność Nadleśnictwa Kobiór, położonej w Pszczynie przy ul. Chopina 4, na rzecz Powiatu Pszczyńskiego,

- o przedstawienie szczegółowych informacji nt wydania książki A. Złotego pt. „Powiat Pszczyński w dawnej kartograf”.

Posiedzenie Komisji zakończono wydaniem pozytywnej opin
dot. propozycji Zarządu Powiatu tj.
„zbycia na rzecz państwa Jadwig Tomasz Bizoń części działki
o powierzchni 77 m2, położonej w Pszczynie przy ul. Batorego”.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.