Z prac Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Posiedzenie Komisji w dniu 20 lutego 2007 r.

Posiedzenie Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska
w dniu 20 lutego 2007 r.

Członkowie Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska zapoznali się z projektami przygotowanymi w celu dofinansowania z funduszy unijnych w latach 2007 – 2013.

W chwili obecnej Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie posiada projekty drogowe przygotowane w celu pozyskania środków finansowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013. W ramach pozyskanych środków planowane jest wykonanie następujących inwestycji: przebudowa ul. Hodowców w Wiśle Wielkiej i ul. Kasztanowej w Jankowicach, przebudowa ul. Lompy w Gilowicach (chodnik i jezdnia) oraz ul. Szewczyka w Studzienicach (jezdnia i chodnik), budowa chodnika w ciągl. Pawiej w Wiśle Małej, przebudowa ul. Hallera w Pszczynie, ul. Złote Łany w Jankowicach oraz ul. Wiejskiej, Pszczyńskiej i Bieruńskiej w Miedźnej i Gilowicach.

W latach 2007 – 2013 Powiat Pszczyński planuje pozyskać środki unijne na takie zadania jak:
- wyposażenie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego,
- system elektronicznego obiegu dokumentów dla jednostek organizacyjnych oraz mieszkańców Powiatu Pszczyńskiego,
- termomodernizację obiektu warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Samochodowych w Pszczynie,
- tworzenie bazy Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji,
- pomoc stypendialną dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów powiatu pszczyńskiego.
Oprócz powyższego planuje się pozyskać środki zewnętrzne na modernizacje placówek oświatowych nne.

W trakcie posiedzenia członkowie Komisji zaopiniowali pozytywnie projekt uchwały w sprawie wskazania kandydata do Rady Muzeum Zamkowego w Pszczynie, będący przedmiotem obrad sesji Rady Powiatu w dniu 21 lutego br.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.