Z prac Komisji Samorządności, Promocji i Rozwoju Powiatu

Posiedzenie Komisji w dniu 23 kwietnia 2007 r.

Posiedzenie Komisji w dniu 23 kwietnia 2007 r.

Omówienie inwestycji drogowych i zapoznanie się z organizacją Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie, to temat ostatniego posiedzenia Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu, w dniu 23 kwietnia 2007 r., prowadzonego przez Przewodniczącego Komisji Zbigniewa Łebeckiego.
Zaproszony na posiedzenie Komisji Piotr Jacek Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie przekazał informacje o remontach wykonanych w roku 2006, omówił zadania przewidziane do realizacji w roku bieżącym i przyszłym, jak również sporządzone projekty i będące w realizacji oraz zestawienie kosztów zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie Powiatu Pszczyńskiego w sezonie 2006/2007 oraz zapoznał z organizacją Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie. Zdaniem dyrektora zadaniem priorytetowym jest budowa tunelu na ul. Bielskiej w miejsce obecnego wiaduktu oraz zmiana organizacji ruchu i objazdy, które muszą zostać tak przygotowane, żeby nie doszło do dewastacji jakichkolwiek dróg, poprzez natężenie taboru samochodowego. Dyrektor wyraził obawę, że w związku z organizacją w Polsce Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej wszystkie środki finansowe mogą zostać zabezpieczone na budowę, odbudowę, remonty boisk, dróg dojazdowych, więc należy pilotować i czynić wszelkie starania żeby Powiat Pszczyński został uwzględniony do planowanych dofinansowań. Odnośnie przygotowywania projektów na pozyskanie środków unijnych przekazał, iż jedna osoba w Starostwie, powinna koordynować i współpracować z jednostkami organizacyjnymi tej placówki w tym zakresie, bowiem te działania winny być powiązane.
Członkowie komisji poparli w/w propozycje oferując swoją pomoc i współpracę w podejmowanych działaniach.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.