Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

Konferencja w rocznicę Tragedii Górnośląskiej

28 stycznia w Starostwie w Pszczynie odbędzie się konferencja z okazji 80. rocznicy Tragedii Górnośląskiej. Ogłoszony został również Powiatowy Konkurs Historyczny dla uczniów poświęcony wydarzeniom związanym z wkroczeniem Armii Czerwonej na Górny Śląsk w styczniu 1945 roku.

Grafika z mikrofonem i informacjami o konferencji, treść w tekście.

Prelekcje podczas konferencji w Pszczynie, której inicjatorem jest Stanisław Janosz ze Stowarzyszenia Pro Memoria wygłoszą historycy i pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej. "Deportacja Górnoślązaków do ZSRR" będzie tematem wykładu dr. Dariusza Węgrzyna. O Tragedii Górnośląskiej opowie dr Sebastian Rosenbaum. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00 w sali sesyjnej Starostwa.

Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie ogłosiło również Powiatowy Konkurs Historyczny, którego tematem jest Tragedia Górnośląska. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klas 7-8) oraz ponadpodstawowych. Termin składania prac upływa 13 lutego. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej POPP w Pszczynie otwiera się w nowym oknie.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Ogólne

    Motoserce Pszczyna pobiło kolejny rekord

    1076 osób oddało 484,2 l krwi w ramach tegorocznego Motoserca organizowanego przez Pszczyńską Grupę Motocyklową we współpracy z Vulcanerią MC Poland chapter South. To kolejny rekord, nie tylko pod względem zebranej krwi, ale i rosnącej liczby dawców.

  • Oświata

    Maturzyści zakończyli naukę w szkołach Powiatu Pszczyńskiego

    25 kwietnia był wyjątkowym dniem dla blisko 380 uczniów klas maturalnych, którzy zakończyli edukację w trzech szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński. Pożegnanie maturzystów stało się nie tylko okazją do wspomnień, podziękowań nauczycielom i wychowawcom, ale także do uhonorowania uczniów za ich osiągnięcia edukacyjne, sportowe oraz zaangażowanie w życie szkolnej społeczności.