Boisko wielofunkcyjne przy POSiR-ze z nową nawierzchnią

Zakończył się remont nawierzchni boiska wielofunkcyjnego przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Za halą powstały pierwsze w Pszczynie, dedykowane korty do gry w pickleballa. Wytyczone zostało również boisko do koszykówki.

Starosta gra w pickleballa na nowym korcie.

29 sierpnia odbył się odbiór końcowy robót, w którym uczestniczyli starosta Grzegorz Wanot, wicestarosta Damian Cieszewski, członek Zarządu Powiatu Grzegorz Nogły, sekretarz Szymon Sekta, dyrektor POSiR-u Maciej Stieber i wykonawca. - Nawierzchnia boiska wielofunkcyjnego została wyremontowana, a prócz boiska do koszykówki, zostały wytyczone trzy boiska do pickleballa. To właśnie w Pszczynie, dzięki pasji naszych mieszkańców, narodził się pickleball w Polsce i dzisiaj zyskuje coraz większe grono miłośników w całym kraju - mówi starosta Grzegorz Wanot, który chwycił za rakietę do pickleballa, by przetestować nową nawierzchnię.

Zakres robót składał się z kilku etapów. W pierwszej kolejności dokładnie umyta została cała nawierzchnia boiska. Następnie istniejące i powstałe w trakcie mycia wodą pod ciśnieniem ubytki wypełniono masą poliuretanową. Przed wykonaniem nawierzchni akrylowej, cała powierzchnia została zagruntowana, nałożono kilka warstw koloru. Na końcu wytyczone zostały linie.

Remontem nawierzchni boiska wielofunkcyjnego Orlika przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie zajęła się firma IMPACT SPORT Sp. z o.o. z Gliwic. Całkowity koszt zadania wyniósł ok. 72 tys. złotych. - Pierwsze mecze na kortach do gry w pickleballa zostaną rozegrane już w najbliższą sobotę. Zawodnicy zmierzą się w kategoriach: singiel mężczyzn i kobiet, debel OPEN i MIKST - mówi Maciej Stieber, dyrektor POSiR-u. I zaprasza do udziału w 2. Wakacyjnym Turnieju Pickleballa, który odbędzie się 31 sierpnia. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.