KMPP: żaki po eliminacjach, czas na orlików

25 sierpnia odbyły się eliminacje 15. Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy Ziobro S.C. wśród żaków. Cztery najlepsze drużyny awansowały do turnieju finałowego. W najbliższą niedzielę 1 września swoje eliminacje rozegrają orliki.

Dzieci grają w piłkę nożną na orliku.
fot. Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie

Do turnieju eliminacyjnego rozgrywanego na naszym Orliku w najmłodszej kategorii wiekowej żaków U8/U9 (urodzeni w latach 2016/2017) ostatecznie przystąpiło 8 drużyn (w ostatniej chwili z powodu problemów kadrowych wycofał się Pniówek Pawłowice). W grupie A bezkonkurencyjny okazał się LKS Brzeźce, który wygrał wszystkie trzy mecze, aplikując przeciwnikom 14 bramek. Aż 9 z nich zdobył Stanisław Nycz. Drugie miejsce zajęła pszczyńska Iskra, która w decydującym o pierwszym miejscu meczu przegrała z brzeźczanami 1-2. Na kolejnych miejscach uplasowały się LKS Łąka i Czarni Piasek.

W grupie B dwa pierwsze miejsca premiowane awansem do finału zajęły KEJBI Pawłowice (komplet 3 zwycięstw) i UKS SPS Wola. Ci drudzy musieli sporo się natrudzić, bo o drugiej lokacie decydowało bezpośrednie starcie UKS SPS z LKS Wisła Wielka. Oba zespoły miały na swym koncie po wygranej i porażce, ale wiślanom do awansu wystarczał remis. Ostatecznie bo zaciętym boju zespół z Woli wygrał 4-3, chociaż przegrywał 0-1. LKS Wisła Wielka zajął trzecie miejsce, a czwarty był Junior Football Frydek.

W niedzielę 1 września o przepustki do turnieju finałowego zagrają orliki U10/U11 (roczniki 2014/2015, dziewczyny 2013). Na boisku „Orlik” przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie zagra 10 drużyn, podzielonych na dwie grupy. Mecze w obu grupach trwać będą 12 minut bez zmian stron. W kategorii orlików na boisku przebywa 5 zawodników + bramkarz. Drużyna może się składać maksymalnie z 15 zawodników/zawodniczek. Turniej finałowy odbędzie się w niedzielę 8 września.

XV Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy Ziobro S.C. - eliminacje Żaki U8/U9 - 25 sierpnia 2024, boisko „Orlik” przy POSiR Pszczyna

Grupa A: LKS Łąka - LKS Brzeźce 1-5, MKS Iskra Pszczyna - LKS Łąka 2-0, MKS Iskra Pszczyna - Czarni Piasek 8-0, Czarni Piasek - LKS Brzeźce 0-7, LKS Brzeźce - MKS Iskra Pszczyna 2-1, Czarni Piasek - LKS Łąka 1-2. Końcowa kolejność: 1. LKS Brzeźce - 9 punktów, 2. MKS Iskra Pszczyna - 6 punktów, 3. LKS Łąka - 3 punkty, 4. Czarni Piasek - 0 punktów

Grupa B: KEJBI Pawłowice - LKS Wisła Wielka 3-1, UKS SPS Wola - Junior Football Frydek 5-1, LKS Wisła Wielka - Junior Football Frydek 4-0, KEJBI Pawłowice - UKS SPS Wola 7-0, UKS SPS Wola - LKS Wisła Wielka 4-3, Junior Football Frydek - KEJBI Pawłowice 0-2. Końcowa kolejność: 1. KEJBI Pawłowice - 9 punktów, 2. UKS SPS Wola - 6 punktów, 3. LKS Wisła Wielka - 3 punkty, 4. Junior Football Frydek - 0 punktów

(źródło: POSiR Pszczyna)

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.