Bluesowe brzmienia na przesiadce na kulturę

To był wyjątkowy wieczór dla miłośników dobrej muzyki! Okolice centrum przesiadkowego zaczarował dźwiękami zespół Silesian Hammond Group.

wokalistka śpiewa do mikrofonu, w tle muzyk gra na organach.

Grupa prezentuje bardzo ciekawe połączenie różnych stylów, takich jak blues, funky, soul czy odrobina muzyki gospel.

Była to wyjątkowa okazja, by posłuchać na żywo jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów bluesowych na Śląsku, laureatów Rava Blues Festival 2019, Blues Alive 2018 i Polish Blues Challenge 2023. Zespół zagrał w składzie: Jacek Zając (organy Hammonda), Artur Dąbrowski (gitara) i Przemysław Borowiecki (perkusja). Całość dopełnił świetny wokal Joanny Kaniewskiej.

- Dziękujemy za wieczór pełen muzycznych uniesień i niezapomnianych wrażeń. I już dzisiaj zapraszamy na finał wakacyjnej "Przesiadki na kulturę". W ostatni piątek sierpnia zagra zespół KRIMZON - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Przed nami
30.08., godz. 18.00 - KRIMZON
Wstęp bezpłatny

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.