Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

Zielona przyszłość dla Śląska. Kształcenie osób dorosłych

Rozpoczęła się realizacja projektu „Zielona przyszłość dla Śląska”, z którego mogą skorzystać osoby dorosłe mieszkające lub pracujące na terenie subregionu centralnego województwa śląskiego w jednym z podregionów górniczych tj. bytomskim, katowickim, gliwickim, sosnowieckim, tyskim.

Celem projektu jest wzrost umiejętności/kompetencji lub zmiana/nabycie nowych kwalifikacji, umożliwiających rozwój w kierunku umiejętności zawodowych, cyfrowych, niezbędnych do podjęcia pracy w sektorze zielonej gospodarki. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej projektu „Zielona przyszłość dla Śląska” otwiera się w nowym oknie.

W ramach projektu uczestnik może wnioskować o uzyskanie 95% dofinansowania na usługi rozwojowe związane z zieloną gospodarką tj. szkolenia, walidacja, certyfikacja lub studia podyplomowe. Wkład własny wynosi 5%. Maksymalny limit dofinansowania usługi rozwojowej takiej jak szkolenie, walidacja lub certyfikacja wynosi 5 000 zł na osobę, a w przypadku studiów podyplomowych 10 000 zł na osobę.

Usługi rozwojowe będą realizowane za pośrednictwem usług oferowanych przez Bazę Usług Rozwojowych. otwiera się w nowym oknie O dofinansowanie usług rozwojowych można ubiegać się w Biurze Obsługi Klienta: LG Project Łukasz Dobiczek, które znajduje się w Katowicach, ul. Mariacka 1/22.

Harmonogram naborów został opublikowany na stronie internetowej otwiera się w nowym oknie.

Projekt realizowany jest w ramach Działania 10.17 Kształcenie osób dorosłych, dofinansowany z Funduszy Europejskich dla Śląskiego na lata 2021 - 2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji). Wartość dofinansowania projektu z Unii Europejskiej to 8 467 475,44 PLN. Okres realizacji projektu: 01.01.2024 r. - 31.12.2026 r.

Plakat informujący o projekcie.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Zdrowie

    Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

    W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

  • Dla niepełnosprawnych

    Kolejne rozmowy o dostępności

    W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

  • Ogólne

    Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

    Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.