Inwestycje

Kolejna droga powiatowa w gminie Pawłowice w remoncie

Ruszył remont ul. Boryńskiej w Warszowicach. To druga część dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W pierwszej kolejności w ramach zadania wyremontowana została ul. Śląska w Krzyżowicach.

Trwa frezowanie asfaltu na drodze.

Trwa frezowanie starej nawierzchni. Później drogowcy przystąpią do ułożenia warstwy wiążącej oraz ścieralnej z betonu asfaltowego. Roboty prowadzone są na ul. Boryńskiej w Warszowicach na odcinku o długości 1,1 km od skrzyżowania z DK-81 do granicy z Krzyżowicami. Mieszkańcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami, o których będą na bieżąco informowani przez wykonawcę.

Zakres robót oprócz wykonania nowej nawierzchni asfaltowej obejmuje również remont poboczy, oczyszczenie rowów przydrożnych, wykonanie przejść dla pieszych i oznakowania poziomego jezdni oraz pozostałych robót towarzyszących. - Wcześniej na 2,1-kilometrowym odcinku od skrzyżowania ul. Szkolnej do granicy powiatu z Żorami wyremontowana została ul. Śląska. Teraz w ramach jednej inwestycji remont przechodzi ul. Boryńska w Warszowicach - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu. I dodaje, że to kolejne duże zadanie realizowane w gminie Pawłowice.

- Miesiąc temu zakończyliśmy przebudowę ulicy Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach i Zwycięstwa w Krzyżowicach. Na pierwszą Powiat Pszczyński pozyskał ponad 3 mln zł dofinansowania z budżetu państwa, koszt przebudowy drugiej w zasadniczej części pokryła kopalnia Pniówek. Oba zadania były możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy Powiatu Pszczyńskiego z Gminą Pawłowice. Łącznie oddaliśmy do użytku ponad 3 km gruntownie przebudowanej nawierzchni, nowe chodniki, kanalizację deszczową oraz sieci energetyczne i teletechniczne - informuje Grzegorz Nogły.

Powiat Pszczyński na remont ul. Śląskiej w Krzyżowicach i Boryńskiej w Warszowicach pozyskał ponad 1,6 mln złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Najniższa kwota złożona w przetargu wyniosła ponad 2,7 mln złotych. Wkład własny pokryją wspólnie Powiat Pszczyński - prawie 754 tys. złotych i Gmina Pawłowice - 340 tys. złotych.