Inwestycje

Postępują roboty drogowe na Starej Wsi

Obecnie trwa budowa trzeciej, ostatniej wyspy rozdzielającej na skrzyżowaniu ulic Żorskiej, Batalionów Chłopskich i Staromiejskiej w Pszczynie. Do tej pory zrealizowanych zostało 80% robót budowlanych.

Trwają roboty drogowe.

Jeszcze w tym tygodniu drogowcy planują wykonać podbudowę asfaltową i ułożyć warstwę wiążącą na skrzyżowaniu, które przebudowywane jest na rondo. Po weekendzie przystąpią do układania warstwy ścieralnej na ul. Żorskiej na odcinku ulicy dwukierunkowej od DW 935 i skrzyżowaniu ulic Żorskiej, Batalionów Chłopskich i Staromiejskiej w Pszczynie.

Zakończyły się już prace odwodnieniowe, konstrukcyjne jezdni i chodnika oraz roboty brukarskie. Do wykonania pozostały warstwy asfaltowe, roboty wykończeniowe, w tym oznakowanie poziome i pionowe.

Zakres inwestycji jest szeroki. Obejmuje m.in. budowę prawie 500 metrów chodnika na ul. Żorskiej od zakończonego wcześniej etapu zadania w rejonie Szkoły Podstawowej i Przedszkola nr 3 w kierunku drogi wojewódzkiej oraz skrzyżowania ulic Żorskiej, Batalionów Chłopskich i Staromiejskiej, gdzie powstaje rondo. To także budowa kolejnych 150 metrów kanalizacji deszczowej i studzienek wodościekowych z przykanalikami oraz remont ok. 500-metrowego odcinka nawierzchni jezdni.

Na realizację inwestycji Powiat Pszczyński pozyskał 98% dofinansowania w ramach funduszu Polski Ład. Najniższa kwota złożona w przetargu wyniosła ponad 1,8 mln zł. Reszta środków będzie pochodziła z budżetu Powiatu Pszczyńskiego. Zgodnie z zawartą z wykonawcą umową, inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca 2024 roku.

Wszystkie roboty na ul. Żorskiej prowadzone będę przy ruchu wahadłowym kierowanym ręcznie. - W każdy wtorek o godzinie 8.30 na budowie odbywają się narady, podczas których mieszkańcy mogą uzyskać bieżące informacje o przebiegu prac. Uczestniczą w nich inspektor nadzoru i kierownik budowy - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.