Przesiądź się na kulturę: Silesian Hammond Group

Silesian Hammond Group to laureat Rava Blues Festival 2019, Blues Alive 2018 i Polish Blues Challenge 2023. W roku 2024 formacja reprezentowała Polskę podczas European Blues Challenge w Portugalii. W kolejny piątek lata 23 sierpnia o godzinie 18.00 na zaproszenie Powiatu Pszczyńskiego wystąpi przy centrum przesiadkowym w Pszczynie.

Pierwsza wokalistka zespołu na czarno-białym zdjęciu.

Silesian Hammond Group jest formacją powołaną z inicjatywy Jacka Zająca. Trio organowe, które zaraża słuchaczy swoją energią, oryginalnością i pomysłem na swoją autorską muzykę. Organy Hammonda są w tym projekcie fundamentalne, nie mniej ważną rolę odgrywa gitarzysta Artur Dąbrowski i perkusista Adam Barański. Grupa prezentuje bardzo ciekawe połączenie różnych stylów, takich jak blues, funky, soul czy odrobina muzyki gospel.

Zespół jest laureatem Rawa Blues Festival 2019 i Blues Alive 2018. Od debiutu na przełomie 2016/17 roku, projekt i sami muzycy zajmują wysokie pozycje w ankiecie Blues Top organizowanej przez kwartalnik Twój Blues. W roku 2023 Silesian Hammond Group sięgnął po jedno z najwyższych trofeum tej ankiety i został ZESPOŁEM ROKU 2022. Również w roku 2023 formacja została laureatem Polish Blues Challenge i była reprezentantem Polski podczas European Blues Challenge w Portugalii w 2024 roku.

W piątek 23 sierpnia zespół wystąpi o godzinie 18.00 przy centrum przesiadkowym w Pszczynie (ul. Sokoła 10) w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę" organizowanego przez Powiat Pszczyński. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy.

Na zaproszenie lidera, trio współpracuje z różnymi wokalistkami. Wcześniej informowaliśmy, że zespół wystąpi z Martą Orlich, jednak z powodu choroby artystki zagra z Joanną Kaniewską, pierwszą wokalistką Silesian Hamond Group.

„Przesiądź się na kulturę” z Powiatem Pszczyńskim

Wakacyjny rozkład jazdy

start wydarzeń | godzina 18.00 | wstęp bezpłatny

SIERPIEŃ

23.08. | Silesian Hammond Group otwiera się w nowym oknie
30.08. | KRIMZON otwiera się w nowym oknie

Kolorowy plakat z informacjami o koncercie, treść w tekście.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.