Zmiana zasad bezpośredniej obsługi klientów w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku
Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku informuje, że od 7 czerwca bezpośrednia obsługa klientów odbywa się wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty.

Wizyty należy umawiać telefonicznie bądź poprzez rezerwację w elektronicznym systemie rezerwacji wizyt otwiera się w nowym oknie
Od 7 czerwca w funkcjonowaniu Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku obowiązują poniższe zasady:
- Bezpośrednia obsługa klientów odbywa się wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty (telefonicznym bądź w elektronicznym systemie rezerwacji wizyt otwiera się w nowym oknie).
- poniedziałek, wtorek, środa, piątek od 7:30 do 14:30, z przerwami na dezynfekcję: od 9:00 do 9:30 oraz od 12:00 do 12:30
- czwartek od 10:00 do 17:00, z przerwami na dezynfekcję: od 12:00 do 12:30
oraz od 14:30 do 15:00
z zachowaniem następujących wymogów sanitarnych: osoba wchodząca do budynku musi mieć zakryte usta i nos, po wejściu zobowiązana jest zdezynfekować ręce i zachować dystans odległości, należy oczekiwać na wezwanie do punktu obsługi, w którym może przebywać tylko jeden klient.
- Kontakt telefoniczny z PZOoN jest możliwy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:30 pod numerami:
- karty parkingowe: 733 440 133
- pozostałe sprawy: (32) 42 37 202 lub 515 354 703
- Składanie kompletnych wniosków o wydanie: orzeczenia o niepełnosprawności,
orzeczenia o stopniu niepełnosprawności lub o wskazaniach do ulg i uprawnień, legitymacji osoby niepełnosprawnej nadal może odbywać się za pośrednictwem poczty tradycyjnej bądź pozostawienie przesyłki w skrzynce podawczej w siedzibie Zespołu. - Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności (Dz. U. z 2020 poz. 534) z przyczyn związanych ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2, w przypadku gdy lekarz przewodniczący składu orzekającego uzna dołączoną do wniosku dokumentację medyczną za wystarczającą do wydania oceny, skład orzekający może rozpoznać sprawę i wydać orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności bez uczestnictwa w posiedzeniu składu orzekającego osoby zainteresowanej lub dziecka i jego przedstawiciela ustawowego. O terminie posiedzenia składu orzekającego osoby zostają informowane telefonicznie, w przypadku braku kontaktu telefonicznego strona informowana jest listownie. Obecnie wszystkie posiedzenia składów orzekających odbywają się bez uczestnictwa osoby orzekanej.
(źródło: PZON Rybnik)
Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego