Z prac Rady Powiatu Pszczyńskiego

Obwieszczenie Przewodniczącego Rady Powiatu Pszczyńskiego na XVIII sesję Rady

Zawiadamiam mieszkańców Powiatu, iż w dniu 16 kwietnia 2008 r.o godz. 1300 w sali sesyjnej Rady Powiatu – budynek Starostwa Powiatowego w Pszczynie, ul. 3 Maja 10 odbędzie się sesja zwyczajna Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Porządek obrad sesji:
1. Otwarcie obrad i stwierdzenie wymaganego kworum.
2. Przyjęcie protokołu z sesji z dnia 19 marca 2008 r.
3. Sprawozdanie Starosty z pracy Zarządu w okresie między sesjami.
4. Interpelacje i zapytania radnych.

5. Rozpatrzenie sprawozdania Zarządu Powiatu z wykonania budżetu Powiatu Pszczyńskiego za rok 2007 i podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium z tego tytułu Zarządowi Powiatu
1) wystąpienie Starosty Pszczyńskiego,
2) wystąpienie Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej
Rady Powiatu,
3) przedstawienie opin Regionalnej Izby Obrachunkowej,
4) przedstawienie opin Komisji,
5) dyskusja,
6) podjęcie uchwały.
6. Rozpatrzenie projektchwały oraz podjęcie uchwały w sprawie:
1) zmian budżetu Powiatu Pszczyńskiego na 2008 rok. 7. Informacja z działalności Komisji Rewizyjnej w I kwartale 2008 r.
8. Wniosk oświadczenia radnych.
9. Odpowiedzi na interpelacje.
10. Informacje bieżące.
11. Zamknięcie obrad.
Przewodniczący Rady
I kadencji
Eugeniusz Pająk

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.