Z prac Rady Powiatu Pszczyńskiego

Obwieszczenie Przewodniczącego Rady Powiatu Pszczyńskiego o najbliższej sesji Rady w dniu 17 września 2008 r.

Zawiadamiam mieszkańców Powiatu, iż w dniu 17 września 2008 r. godz. 1300 w sali sesyjnej Rady Powiatu – budynek Starostwa Powiatowego w Pszczynie, ul. 3 Maja 10 odbędzie się sesja zwyczajna Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Porządek obrad sesji:
1. Otwarcie obrad i stwierdzenie wymaganego kworum.
2. Przyjęcie protokołu z sesji z dnia 27 sierpnia 2008 r.
3. Sprawozdanie Starosty z pracy Zarządu w okresie między sesjami.
4. Interpelacje i zapytania radnych.

5. Informacja o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Pszczyńskiego za I półrocze 2008 r.
1) wystąpienie Przewodniczącego Zarządu Powiatu,
2) wystąpienie Przewodniczącego Komisji Finansów,
3) opinie komisji Rady,
4) dyskusja.

6. Rozpatrzenie projektów uchwał oraz podjęcie uchwał w sprawach:
1)zaliczenia do kategor drogi powiatowej odcinka drogi łączącego drogę wojewódzką Nr 938 z ul. Kasztanową w Gminie Pawłowice,
2) zaliczenia do kategor drogi powiatowej odcinka drogi kopalnianej łączący się z ul. Pszczyńską w Gminie Miedźna, 3) zmiany uchwały Nr XV/129/08 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 19 marca 2008 r. w sprawie powierzenia Gminie Miedźna zadań w ciągu dróg powiatowych, 4) zmiany uchwały Nr XXIX/233/2005 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 16 marca 2005 r. w sprawie utworzenia rachunku dochodów własnych w jednostkach
budżetowych Powiatu Pszczyńskiego,
5) zmiany uchwały Nr XIX/108/2000 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 24 maja 2000 r. w sprawie ustalenia stawek bazowych czynszu lokali użytkowych w obiektach stanowiących własność Powiatu Pszczyńskiego, 6)zaopiniowanie projektchwały Rady Miasta Katowice dot. likwidacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła w Katowicach,
7)zabezpieczenia środków budżetowych w związku z przystąpieniem przez Powiat Pszczyński do projektu „Rozwój kompetencji pracowników samorządowych w powiecie pszczyńskim” w ramach dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego POKL 5.2.1.

7. Wnioski radnych.
8. Oświadczenia radnych.
9. Odpowiedzi na interpelacje.
10. Informacje bieżące.
11. Zamknięcie obrad.

Przewodniczący Rady
I kadencji
Eugeniusz Pająk

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.