Z prac Komisji Rady Powiatu Pszczyńskiego

Harmonogram posiedzeń Komisji Rady na miesiąc październik 2008r.

I. KOMISJA SAMORZĄDNOŚCI, PROMOCJ ROZWOJU POWIATU

Przewodniczący Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu Zbigniew Łebecki zawiadamia, że w dniu 13 października 2008 r. o godz. 14 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce nr 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Tematem posiedzenia będzie zapoznanie się z problemami samorządności w instytucjach powiatowych –Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz sprawy bieżące.

Przewodniczący Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu Zbigniew Łebecki zawiadamia, że w dniu 20 października 2008 r. o godz. 14 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce nr 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Tematem posiedzenia będzie zapoznanie się z problemami samorządności w instytucjach powiatowych- ZOZ- Szpital Powiatowy oraz sprawy bieżące

. KOMISJA GOSPODARKI, ROLNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA

Przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Stanisław Mazurczyk zawiadamia, że w dniu 15 października 2008 r. o godz.13 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w parku pszczyńskim. Tematem posiedzenia będzie zapoznanie się z funkcjonowaniem „Pokazowej Zagrody Żubrów” w parku pszczyńskim.

Przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Stanisław Mazurczyk zawiadamia, że w dniu 29 października 2008 r. o godz.13 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce nr 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Tematem posiedzenia będzie zapoznanie się z informacjami na temat projektów już złożonych oraz przygotowywanych w ramach funkcjonowania Starostwa w Pszczynie do złożenia w Urzędzie Marszałkowskim Woj. Śląskiego, w celzyskania dofinansowania unijnego.

I. KOMISJA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ

Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej Bogumiła Maria Boba zawiadamia, że posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 13 października 2008 r. o godz. 12 15 w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Tematem posiedzenia będzie przygotowanie materiałów do sesji tematycznej oraz sprawy bieżące.

IV. KOMISJA EDUKACJI, KULTURY I SPORTU

Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Józef Pabin zawiadamia, że w dniu 7 października 2008 r. o godz. 7.30 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce nr 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie, celem posiedzenia będzie zapoznanie się z tematem środki pozyskane z zewnątrz dla oświaty za ostatni rok szkolny oraz sprawy bieżące.

Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Józef Pabin zawiadamia, że kolejne posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 21 października 2008 r. o godz. 7.30 w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Tematem posiedzenia będzie przygotowania do sesji 10-lecia istnienia Powiatu oraz sprawy bieżące.

V. KOMISJA FINANSÓW

Przewodniczący Komisji Finansów Józef Czysz zawiadamia, że posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 16 października 2008 r. o godz. 14 00 w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Tematem posiedzenia będzie realizacja planów finansowych: PFOŚiGW, PFRON, PFGZGiK

Przewodniczący Komisji Finansów Józef Czysz zawiadamia, że posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 30 października 2008 r. o godz. 14 00 w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Tematem posiedzenia będzie analiza realizacji budżetu za I kwartały 2008r.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.