Środowisko

Dzień Soi w Pielgrzymowicach

Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku wraz z Agroyoumis zapraszają do Pielgrzymowic na Dzień Soi - Konferencję Polową.

Konferencja odbędzie się 5 września w Domu Przyjęć Penkala w Pielgrzymowicach (ul. Cieszyńska 10).

Po części konferencyjnej organizatorzy zapraszają na poletka doświadczalne soi do gospodarstwa rolnego Iwony i Jerzego Hławiczków (ul. Spółdzielcza 5, 43-252 Jarząbkowice).

Szczegółowy program wydarzenia na plakacie. Osoby zainteresowane powinny potwierdzić obecność do 31.08.2019 r. na adres t.sibirtseva@agroyoumis.pl lub pod nr telefonu 534-940-407; 507-302-855.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, st. 1.

Nowe nasadzenia z okazji Światowego Dnia Drzewa

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji, starosta Grzegorz Wanot z dyrekcją szpitala i społecznikami w zakątku terapeutycznym Szpitala Joannitas w Pszczynie posadzili nowe drzewa.