Środowisko

Uwaga na silny deszcz i burze

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało kolejne ostrzeżenie. Tym razem na terenie naszego powiatu mogą wystąpić silny deszcze i burze.

Ostrzeżenie o silnym deszczu i burzach - 7.08. 2019 r.
Od godz. 07:30 dnia 07.08.2019 do godz. 07:30 dnia 08.08.2019 prognozuje się wystąpienie w ciągu całej doby burz, a w nocy również opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym, przejściowo silnym. Prognozowana wysokość opadów do 60 mm. Możliwy grad. W czasie burz wiatr w porywach w dzień do 90 km/h, w nocy do 110 km/h.

Ostrzeżenie o burzach z gradem - 6.08 2019 r.
IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem.
Na terenie powiatu pszczyńskiego od godz. 15:10 dnia 06.08.2019 do godz. 22:00 dnia 06.08.2019 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, st. 1.

Nowe nasadzenia z okazji Światowego Dnia Drzewa

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji, starosta Grzegorz Wanot z dyrekcją szpitala i społecznikami w zakątku terapeutycznym Szpitala Joannitas w Pszczynie posadzili nowe drzewa.