Oddano hołd pamięci pod pszczyńskimi mogiłami

W przeddzień Wszystkich Świętych, wicewojewoda śląski, Adam Matusiewicz oddał hołd na grobach zasłużonych żołnierzy a także wszystkich tych, którzy polegli w walce o niepodległość Ojczyzny

W uroczystości kwiaty złożyli także: starosta pszczyński Józef Tetla, wiceburmistrzowie Pszczyny, Dariusz Skrobol i Tomasz Drąszkowski; wiceprzewodniczący pszczyńskiej Rady Miejskich, Mirosław Kobiór; ppłk Maciej Redziak z tyskiego WKU oraz przedstawiciele powiatowych służb mundurowych. Modlitwę za poległych odmówił kapelan Marian Kłus.

Hołd oddano w Zabytkowym Parku Pszczyńskim „Trzy Dęby”, następnie udano się na cmentarz parafialny przy ulicy Żorskiej, gdzie znajduje się grób wojenny więźniów KL Auschwitz, zastrzelonych podczas próby ucieczki z ewakuowanego transportu w dniach 16-20 stycznia 1945 roku.

Na uroczystości te licznie przybyli uczniowie z pszczyńskich szkół: SP nr 1, ZS nr 2 a także młodzież I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych. Nie zabrakło także członków Młodzieżowej Straży Pożarnej OSP Pszczyna oraz pszczyńskiej drużyny Wodniaków.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.